“Більше схоже на те, що в депутата емоції випереджають здоровий глузд”, – Віталій Войцехівський [ІНТЕРВ’Ю]

Золотоношу можна ставити у приклад іншим містам. У районному центрі дбають не лише про благоустрій, а й про культурний розвиток містян. Освітлюють вулиці, ремонтують дороги та дворові заїзди та навіть вже мають проект на створення велодоріжки. Досвід золотонісців готові переймати інші міста, зокрема, чимало хто цікавиться програмою «Золотоноша власними руками», яка дала поштовх до спільних проектів містян та владців.

Такі думки наводить редакція черкаського інтернет-видання “ПроВсе” за мотивами розмови про досягнення та проблеми Золотоноші з міським головою Віталієм Войцехівським.

– Віталію Олександровичу, цього року місто зіштовхнулося із чималою проблемою – поламався колектор. Влітку в обвал колектору навіть була провалилася машина. На щастя, тоді все обійшлося. Яка ситуація зараз та що роблять комунальники, аби уникнути повторних провалів?

– Золотоніському колектору уже понад 40 років, і найбільша проблема в тому, що пролягає він по центральній вулиці Шевченка. Система колектору вже зношена, тож постійно трапляються обвали. Серйозний стався влітку, саме тоді і провалилася автівка. Через такі ситуації ремонт колектору не можна відкладати у довгий ящик. За нашими підрахунками загальна вартість проекту по реконструкції міської каналізаційної системи коштує понад сто мільйонів гривень. Ця сума потрібна для того, щоб все повністю відремонтувати та уникнути подальших обвалів. Однак, ми розуміємо, що на такі значні кошти чекати зараз марно, тож всю реконструкцію поділили на черги. Для першої черги необхідно 36 мільйонів гривень. І на ці першочергові роботи ми вже оголосили тендер на «ProZorro», провести його мають вже 25 жовтня. За результатами тендеру, плануємо закрити питання найпроблемніших ділянок колектору. Тож, якщо погода дозволятиме, замінимо труби, які пролягають по центральній вулиці. В разі ж несприятливих погодних умов, закупимо необхідні матеріали, а це, передусім, труби та пісок, і продовжимо ремонт наступного року. Додам, що питання колектору наші комунальники постійно тримають на контролі і при виявленні найперших ознак провалу, місце відразу огороджують і намагаються ліквідувати аварійність своїми силами. Зазначу, що після того, як відремонтуємо колектор, приступимо до робіт по реконструкції самої центральної вулиці. Плануємо замінити дорожнє покриття та зробити велосипедні доріжки. До речі, для таких доріжок ми уже й проект виготовили. Але зараз все залежить від того, як швидко вдасться впоратися з роботами по колектору.

– Можна сподіватися, що в Золотоноші велосипедні доріжки з’являться раніше, ніж в Черкасах?

– Ми не ставимо собі за мету випередити в цьому питанні Черкаси. Справа в тому, що в таких містах, як Золотоноша, велосипедами люди користуються значно більше, ніж в обласних центрах. На двоколісному транспорті люди їздять на роботу, на ринок, чи в будь-яких інших справах, одним словом – велосипедами користується чимало золотонісців. Тому облаштування велосипедної доріжки, насправді, дуже актуальне питання. Щоправда, наразі мова йде лише про центральну вулицю.

– А як щодо ситуації з ремонтом доріг, адже за даними Служби автомобільних доріг області, Золотоноша у цьому питанні одна з кращих?

– А все тому, що у питанні ремонту доріг ми в основному покладаємося на власні кошти та на чітке планування. Тож не стрибаємо вище своєї голови. Наприклад, якщо оголосили, що ремонтувати будемо 4 вулиці, то прискіпливо працюємо саме на них. І таким чином люди можуть бути впевнені, що ці вулиці точно будуть відремонтовані. Скажімо, зараз ми вже визначили, які вулиці будемо лагодити наступного року, а які через рік. До того ж ремонтні роботи проводить місцева організація, тож її працівники самі зацікавлені в тому, щоб роботи були проведені якісно та у визначені терміни. І якщо в людей є претензії по ремонту якоїсь вулиці, вони напряму кажуть це керівнику цієї організації. Тож відповідальності тут, як не крути, не уникнути. Додам, що нам вдалося відремонтувати навіть ті вулиці, на яких досі асфальтного покриття взагалі не було.

– Вже тривалий час у місті діє програма «Золотоноша власними руками». Яких змін завдяки цій програмі вдалося досягти станом на сьогодні? Напевно і ремонт частини міських доріг став можливим саме завдяки програмі?

– Програма «Золотоноша власними руками» продовжує активно діяти та має лише хороші відгуки від містян. Нагадаю, що суть цієї програми полягає у співфінансуванні різних проектів містом та золотонісцями у співвідношенні 4-5 відсотків коштом містян, решта – з бюджету. Тобто люди власним коштом виготовляють проект, а вже подальші роботи здійснюємо ми. Завдяки програмі у нас ремонтуються дороги, дворові заїзди, освітлюються вулиці. Приємно від того, що золотонісці вже самі пропонують проекти, які хочуть реалізовувати та об’єднуються навколо таких ідей. Між іншим, наша програма «Золотоноша власними руками» вже давно викликає зацікавлення у представників інших міст. А ми залюбки розповідаємо і ділимося досвідом. Хоча, насправді, для її реалізації не потрібно нічого особливого, адже головне – це спільне бажання мешканців та влади змінювати на краще своє місто.

– Цієї осені у Золотоноші активно взялися боротися із спалюванням сміття. Чи дослухаються до цього правила золотонісці?

– Напевно, аби остаточно побороти цю проблему, потрібно, щоб відбулася зміна покоління. А поки що намагаємося доносити людям інформацію, що спалювання сміття – шкідливо. До речі, в місті організований централізований вивіз сміття, тобто є всі можливості не спалювати листя, гілля чи побутові відходи. Тих же, хто не дотримується правил благоустрою, переконуємо штрафами. Цим питанням займається відділ по контролю за благоустроєм – це молода команда, яка вже зараз дбає про майбутнє нашого міста. Тож вечорами, а інколи й ночами працівники відділу влаштовують рейди вулицями Золотоноші й дивляться, чи ніде не спалюють сміття. Для цього навіть квадрокоптер застосовують.

– Віталію Олександровичу, нещодавно Золотоноша одна з перших прийняла програму по регулюванню чисельності безпритульних тварин гуманними методами. Що в рамках програми планується в місті?

– На перший погляд, у Золотоноші ніби й небагато безпритульних собак. Але один або два рази в рік трапляються ситуації, коли золотонісці звертаються до лікарні саме через укуси цих тварин. Це одна з причин, чому ми вирішили прийняти відповідну програму. По-друге, ми живемо в цивілізованому світі, то й поводження з тваринами має бути теж гуманним. Тепер, відповідно до програми, безпритульних тварин будуть стерилізувати та щеплювати від сказу у спеціально створеному центрі. До того ж, у нашому місті є навчальний заклад, де готують ветеринарів, тож для реалізації програми навіть власних фахівців маємо. Думаю, що ми будемо одними з перших в області, де вже з початку наступного року цей центр розпочне працювати на повну.

– Нині в Золотоноші триває будівництво резервуару чистої води. Яка необхідність у такому резервуарі?

– У нас є один резервуар чистої води, але нині ми будуємо ще один, який за своїм об’ємом буде значно більшим. Таким чином, місто завжди буде з водою, навіть, якщо траплятимуться перебої з електроенергією. До того ж, у цей резервував ми можемо набирати воду вночі за нічним тарифом, а використовувати вдень. Це, скажу, може дати нам значну економію. Збудувати резервуар плануємо вже до кінця року.

– Останнім часом на Золотоніську міськраду нагрянули численні перевірки? Хто перевіряє і що, на вашу думку, намагаються знайти?

– Хто нас тільки не перевіряв, якщо говорити чесно, то легше назвати ті структури, які до нас ще не приїздили. Була в нас і податкова, і прокуратура, і СЕС, і багато інших різних підрозділів. Всі ці перевірки здійснюються по запиту народного депутата, тож служби просто зобов’язані на них реагувати. Та мені це більше схоже на те, що в цього депутата емоції випереджають здоровий глузд. Наприклад, шукали злочинні дії у використанні міським головою коштів виділених на реконструкцію очисних споруд. І це, насправді, був дивний пошук, адже замовником робіт та розпорядником цих коштів була не наша міськрада, а управління капітального будівництва Черкаської ОДА. Мені аж смішно було це читати й не зрозуміло, чому депутат нацьковує на нас ці перевірки. Та ми працюємо в правовому полі, тож до будь-яких перевірок ставимося спокійно. Якщо ж говорити образно, то в наших підрозділах на ці перевірки вже імунітет виробився. Єдиний неприємний момент полягає в тому, що відволікають від роботи.

– І наостанок про культурне життя міста – про вже традиційний конкурс «Ліга сміху». Які родзинки будуть цьогоріч та чи буде у журі міський голова?

Новий сезон «Ліги сміху» відкриваємо вже за кілька днів – 28 жовтня. У нас буде 6 тренерів та 12 команд, частина з яких абсолютно нові. Серед тренерів буду і я, як то кажуть, вже не можу без сцени (сміється – ред.). А от як обирати команди, в яких стану тренером, поки що не знаю. Бо підозрюю, що всі вони будуть цікавими та креативними.

До речі, окрім дорослої, у нас буде проходити ще й молодіжна ліга. Тренерами там буде теж молоде покоління – студенти технікуму, які брали участь у минулорічній «Лізі сміху». Так що запрошую черкащан подивитися наш конкурс. Переконаний, що ми здивуємо всіх глядачів.