Асфальтування, освітлення, самоорганізація: програма “Золотоноша своїми руками” продовжує крокувати кварталами [ФОТО]

Асфальтний бум у місті не збавляє обертів. Учора шляховики розпочали капітальний ремонт вулиці Панаса Мирного. Згідно з програмою “Золотоноша своїми руками”, місцеві жителі самоорганізовуються та самостійно замовляють проектно-кошторисну документацію у будь-якого акредитованого проектанта. Міська ж рада за рахунок бюджету проводить подальші роботи за кошторисом.

Лише в цьому році за такою системою обладнали вулиці Нову, Горького, Промислову та Луі Пастера. Сюди ж можна додавати більш ранні проекти у вигляді вулиці Горького, котра взагалі ніколи в житті не бачила твердого покриття, а також дворі будинків 37 та 39 на Незалежності. Учора черга дісталася і до Панаса Мирного, де десятки років третина кварталу між Черкаською та Ринковою перебувала у стані повного бездоріжжя. Ще в період тотального вкладання золотоніських доріг плитами із розформованого аеродрому частина місцевих відмовилась від новацій. Наслідок – розбитий шлях на початку вулиці. Вже за декілька днів про цю проблему біля Ветлікарні забудуть надовго.

Про найближчі плани розповідає начальник управління житлово-комунальним господарством Олександр Флоренко, зазначаючи, що на черзі нині перебувають вулиці Ватутіна та Карпенка-Карого. Крім того, зовсім скоро виконають ремонт дворового заїзду багатоквартирного будинку на Січовій 25.

Панаса Мирного 02

В рамках програми нагадує головний комунальник міста і про освітлення, за яке громада гуртом із владою взялася ще активніше. У Золотоноші наразі освітлено вже близько 80% вулиць. Якщо ще років зо п’ять тому квартали перебували майже в суцільній темряві, то нині це вже стало буденністю для більшості містян. Рецепт не менш простий: люди купують світильники, міська рада замовляє технічну документацію, оплачує роботи і всі матеріали, які пов’язані зі встановленням.

– Проектно-кошторисну документацію на асфальтування усі, хто виявить бажання, зможуть замовити в будь-якій акредитованій проектній організації. Орієнтовна вартість виготовлення документів на другорядних вулицях становить від 7 до 35 тисяч. Вартість залежить від величини вулиці і проектних завдань, – пояснює Флоренко.

Панаса Мирного 01

Разом з тим не закинутий у довгу скриню й більш глобальний та віддалених проект – повна реконструкція центральної вулиці Шевченка. Її мають намір в майбутньому обладнати за європейськими стандартами – з якісними заїздами та велосипедними доріжками. Тим часом рівень та інтенсивність виконання шляхових робіт у Золотоноші знайшли оцінку і в Черкасах. Місто, за словами фахівців, відноситься до тих, де в області ладнають дороги найкраще. Про це зазначось нещодавно у звіті ДП «Черкаський облавтодор», опублікованому в Урядовому кур’єрі.

Панаса Мирного 03

Не відставати від тенденцій намагаються золотонісці і в дотичних сферах. Цьогорічне літо дивує усіх то рясними дощами, то неймовірною спекою, що створило доволі комфортне середовище для бур’янів, які розрослися скрізь, де за цим не слідкують. Мешканці будинків 37 та 37-а на вулиці Незалежності, не дивлячись на особисту зайнятість, минулої спекотної суботи вийшли на впорядкування свого двору.

Чоловіки взялися за наведення ладу в підвалах, звідки утилізували неймовірну кількість мотлоху, який десятками років зносився туди деякими співвласниками. Жінки з дітьми працювали з клумбами. Тутешня родина Орленків, де дружина ще й перебуває у ролі голови ОСББ, принесла на толоку ще й газонокосарку.

Незалежності 37

– Величезна подяка всім сусідам, які в тридцятиградусну спеку творили красу, розуміючи, що вони справжні господарі у своєму дворі – Сергію та Людмилі Мірошниченкам, Марії Дармосюк, родині Лазоренків, Алізаде, Тимошенків, Подкічів, Капранів, – підбиває у Facebook підсумок акції місцева жителька Тетяна Подкіч.

Окремо дворовий колектив взявся і за вічну проблему, що існувала тут завжди: двір знаходиться поряд з парком Шевченка, тому вся молодь, якій хочеться покурити, випити чи сходити в туалет, перебувала саме тут. Почували зазвичай себе вільно, облюбувавши собі дитячий майданчик та стіл.

– Наші жителі роками борються з шумом-гамом від цих компаній, з порожніми пляшками від алкоголю, з «туалетами» між гаражами. Тому на суботнику було вирішено загородити двір з боку парку. Необхідний матеріал надав Віктор Орленко, монтували огорожу Антон Капран та Сергій Мірошниченко, – розповідає Тетяна Подкіч.