Золотоношу перевіряли за скаргою народного депутата. Порушень не зафіксовано

До міста минулого тижня приїхала чергова комісія задля моніторингу місцевих посадовців на предмет порушення законодавства. Услід за численними візитами перевіряльників із Нацполіції, прокуратури, СБУ, податкової та управління по боротьбі з економічною злочинністю, у четвер аналізувати бюджетну діяльність завітали представники обласного Департаменту фінансів, Держфініснпекції та Управління охорони здоров’я.

Привід вагомий – скарга Золотоніської районної ради на ім’я народного депутата Владислава Голуба, обраного тут мажоритарно два роки тому, на незаконні дії міської влади, котра обмежує район у отриманні субвенції на медичну діяльність. Частину грошей, отриманих від Кабміну, місто, мовляв, неправомірно направило на фінансування Центру первинної медицини. Вердикт для заявників невтішний –  жодних незаконних дій не зафіксовано. Більше того, за словами фахівців, у законодавстві немає в принципі чіткого розмежування субвенції на первинну і вторинну ланку медичної системи. Тому й рішення міської ради, ухвалене декілька місяців тому, нічого протизаконного в собі не несе.

На останньому наголошують у кабінетах міськвиконкому, нагадуючи, що вищим органом влади у Золотоноші є сесія депутатів міської ради. Письмова ж рекомендація міському голові від імені народного депутата відмінити рішення, на думку золотоніських посадовців, трохи не гармонізує із вищою юридичною освітою парламентаря.

– Занадто багато переживань щодо місцевих «князьків»та їхньої злочинної діяльності. Тому й маємо запити на перевірки в усі інстанції, котрі тільки можна уявити. Безліч листів написано, безліч перевірок вже відбулося з різноманітних питань. Зрозуміло, що всі вони, на превеликий жаль для ініціатора, виявилися безрезультатними.З іншої сторони, це й не основна мета. Головне – голосно озвучити це з трибуни Верховної Ради, а далі вже нікому цікаво не буде. Не зважаючи на постійний тиск і купу витраченого часу на перевірки, ми, як бачите, працюємо. Збоїв не маємо, – відверто коментує подію очільник Золотоноші Віталій Войцехівський.

В процесі відвідин делегація з обласного центру завітала по Центральної районної лікарні та амбулаторій міської первинки. Особливо уважно вивчали документацію згідно розподілу субвенційних коштів. За підсумками рекомендували представникам районної влади замість безрезультатних листів до різних інстанцій, таки сідати й вирішувати проблеми на місці, якщо такі виникають.

Окремо відзначили черкаські фахівці діяльність міського Центру первинної медицини. За словами гостей, нині вона і працює, і забезпечена матеріально чи не найкраще в області. Вельми здивованими лишились ініціативою золотоніських депутатів щодо введення ургентних пакетів для невідкладної допомоги. Деякі зауваження і поради висловлювали щодо коректного юридичного оформлення таких матеріальних цінностей, аби потім не зіткнутися із правовими лабіринтами.

Насамкінець члени комісії рекомендували ЦРЛ таки надавати детальні фінансові звіти щодо використання субвенції, щоб місцеві депутати нарешті побачили реальну картину її ефективності.