Комунальна революція: скільки треба коштів на заміну системи водовідведення?

Скільки триватиме ліквідація аварійної ситуації на самоплинному каналізаційному колекторі по вул. Шевченка? Доки містяни та гості потерпатимуть від незручностей? Коли вже нарешті розвантажиться об’їзна вулиця Благовіщенська? Ці та багато інших питань не дають спокою золотонісцям вже протягом шести тижнів.

Де взяти гроші на відновлення роботи каналізаційної системи? Як найшвидше і найменш затратно провести ремонт мережі водовідведення, щоб мешканці міста не відчули дискомфорту та не припинилася діяльність підприємств? Як запобігти виникненню подібних ситуацій? Ці проблеми дамокловим мечем висять вже над керманичами комунальної сфери та міською владою. 

Саме з цього приводу минулого тижня відбулась позачергова сесія Міської ради, на яку зібралося 23 місцевих обранців. На порядку денному питання єдине: внесення змін до рішення міської ради від 24.12.2015 року “Про затвердження програми соціально-економічного розвитку м. Золотоноша на 2016 рік”.

За таких форс-мажорних обставин депутати вже зустрічаються вдруге. Вперше, коли оперативно зібралися і виділили з бюджету 3 мільйони на будівництво басейну у гімназії. Отримані своєчасно ще 5,3 млн. з держбюджету дали змогу виготовити проектно-кошторисну документацію, провести конкурс і вже у серпні розпочати будівництво цього об’єкта. Тому й позитивний досвід у таких термінових зібраннях є.

Щоб залучити державні кошти на ліквідацію аварії, треба у програмі соціально-економічного розвитку передбачити реконструкцію колектора, отже, внести зміни. За словами міського голови Віталія Войцехівського, у Департаменті екології Черкаської ОДА вже підготовлений експертний висновок. Справа лише за рішенням місцевих депутатів.

Про деталі фінансові розповіла заступник голови депутатської комісії з питань бюджету Вікторія Остроглазова. На виготовлений проект ремонту самоплинного колектора загальною протяжністю 7,5 км (від Маслоробного комбінату до новодмитрівського переїзду) потрібно 188 мільйонів гривень. Поділений він на чотири черги.

Будівництво першої (від місця нинішньої аварії до перехрестя Шевченка та Благовіщенської, де вже система частково відновлена) потребує 39 241 216 грн. 930 тисяч гривень на ремонт виділені з місцевого бюджету, ще 250 надійшли з області. Залучити необхідно ще 38 мільйонів з державного екологічного фонду. Ці гроші використовуватимуться згідно з проектом лише на ремонт колектора, а відновлення асфальтного покриття, встановлення бордюрів та нанесення розмітки здійснюватимуть вже за рахунок дорожнього фонду.

В цілому ж термінова сесія мала на меті не чергове виділення додаткових коштів з міського бюджету, а повинна була затвердити зміни у назві проекту. Та й надходження з держбюджету можливі лише на умовах співфінансування. Місцеві депутати внесли правки до програми соціально-економічного розвитку на 2016 рік, доповнивши частину її розділом реконструкцією самоплинного колектора водовідведення. Також затвердили внесені зміни до бюджету, замінивши трактування “капітальний ремонт” на “реконструкція самоплинного колектора”.

Тижневик “Златокрай”,
спеціально для zolotonosha.ck.ua