За паліями сміття у Золотоноші віднині слідкують з коптерів[ФОТО, ВІДЕО]

Серйозну громадську підтримку отримав від учора відділ контролю за благоустроєм золотоніського УЖКГ. Місцеві активісти, котрим вельми набридла постійна значна задимленість міських вулиць, вирішили поставити діяльність фахівців на високотехнологічні рейки. Учора вперше джерела вогню та диму виявляли за допомогою любительського планера зі встановленою камерою. Далі планують суттєво розширити технічну базу.

Садово-городній сезон у самому розпалі, а золотоніські квартали поступово охоплює дим від численних куп сміття та відходів рослин, котрі деякі містяни дбайливо ліквідовують щовечора. Питання спалювання решток особливо гостро постало останніми роками, коли інтенсивність з боку домоволодінь зросла, а складові частини диму все більше дивують своїм хімічним різнобарв’ям. Листям та городиною часто-густо справа не обмежується, адже під вогонь подекуди йде все синтетичне, що погано лежить у господарстві.

Скарги з боку мешканців, котрі не підтримують такі методи утилізації, лунають давно. І їх можна в цьому зрозуміти, адже кожен вечір реально перетворюється на пекло навіть для цілком здорової людини. Що відчувають люди із проблемами дихальної системи, уявити складно. Особливо ж страждають діти-алергетики, чисельність яких, як відомо, підвищується із року в рік. Дехто навіть сумно жартує, що Золотоноші після весняних та осінніх піків жодні пожежі на торфовищах вже не страшні. Вулиці міста, мовляв, переживають подібні катаклізми щороку.

Активно боротися з цим явищем і влада, і небайдужі почали ще торік. Місто патрулювали спецкомісії, а деякі золотонісці навіть масово викладали світлини локальних вогнів у соцмережах, аби хоч якось присоромити паліїв. Не лишились осторонь комунальники в обличчі «Водоканалу», започаткувавши постійну акцію з безкоштовного вивезення городніх решток з-під домоволодінь. Єдине прохання до містян – акуратно скласти своє рослинне сміття та зателефонувати до комунального підприємства.

Людська байдужість і лінь таки перемагає, розпочавши масовий наступ по всім фронтам цього вересня. Не зважають деякі господарі навіть на штрафні санкції за свої дії, котрі щовечора фіксують фахівці благоустрою. Суми чималі, але й палії потроху вчаться маневрувати. Якщо раніше автори багать намагались доводити свою невинуватість, чи аргументували невеликою кількістю сміття, то нині на околицях міста розпочалася весела гра – «Підпали й біжи». Віднедавна знайти палія стало складніше. Деякі ж взагалі методично чекають темної ночі. Саме тоді займатись вогняною творчістю найвигідніше – контролери не знайдуть, люди у інтернеті не поскаржаться.

20160906_194927 [870_650]

Сюрприз приватні утилізатори отримали вчора, коли в небо злетів літачок, обладнаний якісною камерою. Свою технічну та інтелектуальну допомогу надали місцеві розробники літальних апаратів, котрі окрім хобі ще й активно працюють на обороноздатність країни в зоні АТО. Пробний запуск провели вчора, за перші 5 хвилин виявивши значну задимленість на Степана Разіна, Полатайло та Нагірній. Дзвінок мобільній групі – і палії не встигають навіть оговтатись.

20160906_194937 [870_650]

За словами начальника Управління ЖКГ Олександра Флоренка, до наступного рейду кількість технічного забезпечення збільшиться в рази. Комунальникам вже пообіцяли надати більше літальної техніки, котра буде працювати в різних частинах міста. Крім того, для роботи у нічний час тимчасово встановлюватимуть ще й тепловізори та камери нічного бачення. Ці техзасоби регулярно приходять з фронту на ремонт та налаштування, отже й буде гарна нагода протестувати відновлені руками місцевих майстрів екземпляри. Особлива ймовірна цікавинка – квадрокоптери, котрі дозволять ще й знімати паліїв впритул, прямо на місці порушення.

20160906_200426 [870_650]

Сам Флоренко майже щовечора бере участь в пошуку паліїв особисто. Хоч це й не входить до прямих обов’язків керівника, проте чисто з солідарної точки зору не може лишити своїх підлеглих, які здійснюють контроль до пізньої ночі. Максим Антипович та Олександр Городинець уже, як здається, знають мапу Золотоноші краще за таксистів, адже за цей період навчились блискавично визначати джерела загоряння. Відтепер процес ще й полегшився.

20160906_200440 [870_650]

Чим закінчиться війна за чисте повітря, стане відомо вже за два місяці. А поки що золотонісці, відмовляючись від традиційного спалювання решток, поступово звикають і до цього цивілізаційного моменту.