«Золотоноша тепер належить до міст, де дороги ремонтують найкраще», – Облавтодор

Рівень та інтенсивність виконання шляхових робіт у Золотоноші знайшли оцінку і в Черкасах. Місто, за словами фахівців, відноситься до тих, де в області ладнають дороги найкраще. Про це зазначається у звіті ДП «Черкаський облавтодор», опублікованому в Урядовому кур’єрі.

За інформацією шляховиків, у містах і районах, особливо в сільській місцевості, ситуація з дорогами складна. Якщо подекуди ямковий ремонт роблять активно, то в більшості громад для цього бракує коштів. У Золотоноші вирішили йти іншим шляхом – а самі взялися за справу. Нещодавно завершили капітальний ремонт вулиці Нова, на якій взагалі не було асфальтного покриття. Роботи організували в межах міської програми «Золотоноша — власними руками». Жителі вулиці за свій кошт виготовили проектну документацію, а міська рада надала кошти на укладання дорожнього покриття.

В цілому ж у черкаських фахівців нині гаряча пора. Наскільки дозволяють ресурси, вони прагнуть поліпшити стан доріг. Скажімо, ділянка від Черкас до Сміли набуває прийнятного вигляду, хоч недавно рясніла вибоїнами. Кількість ям тут значно скоротилася. Проте роботи ще дуже багато. Після зниження темпів робіт через дощі шляховики посилили процес ямкового ремонту.

Упродовж останнього тижня, як повідомили в ДП «Черкаський облавтодор», на об’єктах області працювало 33 бригади, а також 7 асфальтобетонних заводів. За цей період філії відремонтували 23 150 квадратних метрів дорожнього полотна. Роботи проводили на території всіх районів. Днями силами субпідрядника ТОВ «Трансбудмеханізація» завершив роботи з покращення транспортно-експлуатаційного стану одного з відрізків автомобільної дороги загального користування державного значення Н-16 Золотоноша — Черкаси — Сміла — Умань. За день шляховики виконували роботи з фрезерування покриття та укладання вирівнювального шару асфальтобетонної суміші протяжністю 1,2 кілометра. Якість ремонту, як стверджують фахівці, висока.

Водночас, як повідомили в Черкаській обласній раді, для забезпечення необхідного обсягу капітального ремонту доріг в області на сьогодні бракує 350 мільйонів 250 тисяч гривень. Принаймні таку суму просять надати з державного бюджету для Служби автомобільних доріг Черкащини. Натомість їй передбачено 190 мільйонів 600 тисяч, з яких на поточний середній ремонт доріг спрямують тільки 91 мільйон. Водночас для експлуатаційного утримання доріг необхідно надати ще 150 мільйонів.