Дебати без опонентів: зміни за 5 років, майбутні плани та справжня ціна за Леніна

У вівторок в міському Будинку культури відбулись анонсовані раніше дебати кандидатів на посаду міського голови Золотоноші. “Відбулись” – дещо перебільшено для заходу, адже на відкритий діалог з’явився лише один претендент – нині діючий мер міста Віталій Войцехівський.

Про те, що дебати фактично стануть звітом міського голови, громадськості стало зрозуміло незадовго до початку. Того дня двоє кандидатів через підконтрольні медіа-ресурси сповістили містян, що від розмови відмовляються. Аргументи були різні, проте обидва сходились на одній думці: з цією владою, мовляв, говорити нема про що.

Судячи з реакції місцевих мешканців, як тих, хто таки прийшов до МБК, так і дописувачів у соцмережах, задум політикам точно на користь не зіграв. Адже, не зважаючи на модні тенденції політичної агітації в Золотоноші, все-таки в першу чергу виборець будь-якої країни цінує живу розмову, після якої вже остаточно й визначається з вибором. Тим більше, що від цієї зустрічі більшість глядачів очікувало обговорення вельми цікавих та популярних тем із життя міста.

Не менше засмутився і сам ініціатор дебатів. Войцехівський зазначив, що дуже розраховував на відкриту розмову з опонентами.

– Всі були сповіщені, запрошені… Вадим Гайович запізнюється, їдучи з Києва. А от Владислав Осадчий та Володимир Мархоцький у різних формах відповіли, що говорити не бажають, – розчаровано розпочав зустріч посадовець.

Майбутні вибори

Пообіцявши згодом коротко розповісти про зміни, що зазнала Золотоноша протягом п’яти років, та обговорити питання, котрі ставили протягом місяця представники громади на зустрічах, розпочав він із напутнього передвиборчого слова. При чому, мова йшла не стільки про “мерські” перегони. Кандидат звернувся до присутніх з проханням не нехтувати нагодою висловити свою громадську позицію та проголосувати за своїх кандидатів до міської, обласної рад, міського голову.

– Хто б вам не симпатизував, прийти проголосувати слід обов’язково. Передусім, аби зменшити ризик махінацій, – звернувся до залу доповідач. – День виборів – це час, коли наше волевиявлення вирішує багато. Це день, коли містяни обирають того, хто представлятиме їхні інтереси.

За словами Войцехівського, у місті сформована дієздатна команда, якій довіряє більшість громади міста. Про це свідчать соціологічні опитування з різних джерел. Золотоноша ж дійсно перетворилася у інвестиційно привабливе місто.

Інвестиції

– Декларувати про інвестиції можна на словах, але в нашому місті реально хочуть працювати інвестори. Люди приходять до нас, ми маємо нові виробничі підприємства, – розповів посадовець. – Піонер в цьому плані – ТОВ “ФЕС УКР”, що виготовляє каву. Нещодавно розпочав роботу завод “Золекс”, у лютому розпочне роботу ще один промисловий об’єкт, протягом двох років – ще два.

У розрізі інвестиційної складової життєдіяльності Золотоноші згадав кандидат і про майбутню адмінреформу. На сьогодні депутати ухвалили рішення про об’єднання громади міста з навколишніми селами.

– Коли до нас звернуться інвестори, ми зможемо розмістити додаткові виробничі потужності. Наш регіон має розвиватися і в жодному разі не бути непрестижним, – наголосив міський голова.

Житлово-комунальне господарство

Згадав доповідач і про комунальну сферу, стосовно якої останнім часом лунають звинувачення, що начебто усі кошти проходять через КП “Міський Водоканал”.

– Тільки вслухайтесь, в самій фразі лунає слово “комунальне”. Ми дійсно зробили реорганізацію в цій сфері, коли депутати своїм рішенням передали її до повноважень комунального підприємства, – розповів Віталій Войцехівський. – “Міський Водоканал” повністю підпорядкований не тільки депутатам, а й громаді всього міста. І це дійсно підприємство, яке працює прозоро, адже кожен мешканець може перевірити його фінансову звітність.

На всіх зустрічах, де він був останнім часом, жителі міста відзначають, що надання комунальних послуг у Золотоноші покращилось. Це, на думку посадовця, означає, що рішення депутатського корпусу було вірним.

Ще одне стратегічне питання – «знамениті» очисні споруди. Протягом останніх трьох років, коли управління капітального будівництва ОДА все-таки знайшло підрядника, який дійсно почав займатися роботою, налагодження ситуації відзначають усі.

Освіта і спорт

Роботу гуманітарної сфери детально обговорювали днями, на останньому засіданні сесії Міської ради. Там підбивали підсумки золотоніської програми “Освіта 2011-2015”. Її деталі нещодавно публікувалися у аналітичному матеріалі.

Давно запланований спортивний комплекс уже має проект. На це пішло багато часу, але головна причина затримки, за словами кандидата, полягає у загальній ситуації в країні. Адже сам проект був майже готовий у 2013 році, коли країна зустріла історичні події. Про будь-яку допомогу з держбюджету, звісно ж, мови до цього часу не йшлося. Аналогічно тепер очікується і позитивне рішення по міському стадіону, який планують будувати.

– Існує відповідна державна програма. Навіть сьогодні розмовляв із нашим народним депутатом Владиславом Голубом. Ми розраховуємо, що Золотоноша буде включена до переліку міст, де будуть побудовані сучасні стадіони за стандартами УЕФА, – поділився планами кандидат.

Масштабні проекти

Анонсоване очищення навколишніх річок ніхто не відміняв і, більше того, міський голова домовився разом із золотоніськими кандидатами в депутати облради Владиславом Кулінічем, Віктором Полозовим, Віктором Іваньком, що незалежно від результатів виборів, цьому процесу сприятимуть усі. Особлива увага на стару насосну станцію. Окрім робіт на водній артерії, там ще й продовжиться будівництво нового парку.

Вулиця Шевченка, як і обіцяно, буде згодом реконструйована. На сьогодні відповідні документи ще не отримано, але підготовка проекту просувається повним ходом. Планують там встановити сучасне покриття, побудувати переходи, обладнати додаткові світлофори, в тому числі і для пішоходів.

– Найголовніше – ми плануємо, щоб там були велосипедні доріжки. Кількість велосипедистів у місті не зменшується, а всі вони мають право на безпечний рух нашими вулицями, – зауважив доповідач.

Ялинки та пам’ятник Леніну

Згадав Войцехівський і про центральну площу, на якій сьогодні працюють над спорудженням фонтану. За його словами, коли почалася реконструкція і були спиляні ялинки, спостерігалося підняття деякого псевдопатріотизму.

– Людям просто захотілось на цьому “попіаритися”. Але повірте, коли реконструкція буде завершена, всі золотонісці площу, якій можуть заздрити мешканці не лише районних центрів, – зізнався посадовець.

Ґвалту, що піднявся навколо ялинок, кандидат не дивується, адже розуміє, що деяким людям вкрай необхідно було набирати політичні дивіденди. Ще за півроку до цього фото нової площі були опубліковані у ЗМІ, відбувались громадські слухання, тому висновки він запропонував робити самим присутнім.

Найбільш ажіотажне питання – багатостраждальний пам’ятник Леніну. Тут міський голова прямо зазначив, що до цього дня спеціально мовчав про деталі.

– Хто скаже, скільки коштів надійшло в бюджет? Я вже бачив у інтернеті сфальшовану накладну. Зазначу, кримінальна справа хоч і порушена, але по факту. На сьогодні до бюджету надійшло 118 тисяч гривень. Не вісім, як поширюють у інтернеті, а 118, – розкрив секрети доповідач.

Резюме

Окрему згадав доповідач і про безліч бруду, що останнім часом почав виливатися у засобах масової інформації в сторону команди, яка працює в місті. Це відбувається, на його думку, від банального безсилля.

Взагалі Войцехівський зауважив, що за ці роки Золотоноша перетворилася у місто, до якого не соромно запросити гостей. Враховуючи ж майбутню адмінреформу, усім треба докласти максимальних зусиль, аби місто стало центром черкаського Лівобережжя.

– Нам слід забути всі наші внутрішні чвари і робити все для того, щоб Золотоноша надалі лише розвивалися і стала промисловим та культурним центром всього регіону, – резюмував посадовець.

Нагадаємо, 25 жовтня в Україні відбудуться місцеві вибори. Золотонісці голосуватимуть на своїх дільницях за кандидатів до міської та обласної рад, а також обиратимуть міського голову.