Золотонісці вийшли на масову акцію протесту проти провокацій [ФОТО, ВІДЕО]

“Спокій місту” – з такими вимогами три сотні жителів Золотоноші зібрались на мітинг у центрі населеного пункту. Обурення містян викликали постійні провокації з боку невеликої групи осіб, що позиціонує себе противниками політики тутешнього мера Віталія Войцехівського.

Апогеєм стали вчорашні події, коли громадські активісти під приводом акції протесту проти зрубаних ялинок на центральній площі, влаштували погром у міській раді.

Майдан, який в народі давно носить ім’я Героїв зимових протистоянь 2014 року, став каменем спотикання та ідеальною стартовою позицією для, на думку сьогоднішніх мітингарів, початку виборчої кампанії опозиціонерів.

Головний об’єкт суперечки – ялинки, які стали жертвами повної реконструкції площі. План будівництва було опубліковано ще рік тому і вже тоді питання вічнозелених дерев було зрозумілим. Натомість, міська влада вже цією весною пообіцяла таки не лишати місто новорічного символу і висадити п’ятиметровий саджанець зовсім поруч, на околиці площі. Ялинки вже давно втратили свій презентабельний вигляд, а будувати щось нове, не пошкодивши їх, буде доволі складно.

Проте нове хвойне дерево не влаштувало цього разу очільників протилежного табору. Точніше, влаштовувало весь рік до вчорашніх подій, адже жодних громадських слухань чи обговорень ними так організовано і не було. Але стало приводом для маніпуляцій настроями містян учора, коли незгодні зібрались у центрі Золотоноші.

Попри оптимістичні звіти інтернет-порталу “Дзвін”, де вказувалось що сотні жителів піднялись на бунт та штурмували міську раду, присутніх там було близько 30 осіб. Вони ж за деякий час, налаявши працівників МВС за бездіяльність, без жодного спротиву потягли зо два десятки крупних гілок до адміністративної будівлі. Найвідчайдушніші затягли деревину до кабінету міського голови та розкидали своє “багатство” там, разом з тим пошкодивши немало майна.

Подібні хуліганські дії і стали точкою кипіння золотонісців, котрі вдосталь начитались чорного піару із табору опозиціонерів у соцмережах протягом останнього місяця, а тепер нарешті наважились висловити колективну незгоду із самопроголошеними люстраторами.

Поспілкувавшись з міським головою на тему останніх подій та висловивши обурення з приводу їхнього ігнорування з боку правоохоронців, пікетувальники дізналися, що ситуацію в Золотоноші відучора взяв на безпосередній контроль заступник начальника обласного УМВС Валентин Кожухівський. За тиждень міліціонер обіцяє надати детальний звіт щодо заходів зі стабілізації ситуації у місті.

Золотонісці ж висловили бажання вирушити безпосередньо на місце конфлікту, до центральної площі, де на них, поруч зі свіжим будівельним планом, вже чекали герої вчорашньої витівки.

Діалогу як такого організувати не вийшло, адже людина з рупором – Петро Головня – відразу почала апелювати вже відомими всім фразами про корупціонерів, “регіоналів” та знущання над народом. Активними були і захисники спікера опозиціонерів, основною аргументацією яких була фраза “і чого йолки було не оставить”.

Згодом з’явився і головний герой останніх подій – місцевий підприємець Володимир Мархоцький, котрий намагаючись довести свою позицію, таки дійшов до особистих образ деяких мітингарів. Наприкінці назвав усіх присутніх містян “жополизами”, хоча за хвилину до того звинувачував їх у “розділенні громади”.

Аргументація “екологів” скінчилася тоді, коли на тезу щодо ігнорування мером громади, отримали у відповідь категоричну колективну незгоду з подібним твердженням. Громада, за словами пікетувальників, – це не 30 наближених осіб, а люд, що зібрався сьогодні висловити незгоду.

Закінчилася ж зустріч мотиваційною фразою від лідера опозиціонерів – “Хто не жополизи, оставайтесь і не бійтеся”.

акція протесту золотоноша 1 акція протесту золотоноша 2 акція протесту золотоноша 3 акція протесту золотоноша 4 акція протесту золотоноша 5 акція протесту золотоноша 6 акція протесту золотоноша 7 акція протесту золотоноша 8