Місія нездійсненна: Чому золотоніські політики бояться дебатів?

Традиційний атрибут виборів у демократичному світі – дебати між кандидатами – може опинитися під загрозою. Окремі претенденти на посаду міського голови сприйняли його скептично, даючи зрозуміти, що подібний захід точно не входить у їхні агітаційні плани.

Повідомлення про запрошення на дебати від діючого міського голови було опубліковане у засобах масової інфомрації ще в минулий четвер. Войцехівський запросив своїх колег до живого спілкування, як цілком нормальну політичну практику закордоном.

Та самого факту публікації, як виявляється, замало. Україна хоч і живе у 21 столітті, проте до ери інформаційних технологій як громадяни, так і політики звикатимуть ще довго. Як зазвичай, без офіційного папірця у нашій державі не можна вирішити навіть такі прості речі. Результат вельми цікавий – один кандидат відразу погодився на відкритий діалог, одному (і вельми здивованому) вручили офіційний лист-запрошення під час його зустрічі з виборцями, третього ж поки що очно зустріти не змогли.

Та історія на цьому не завершується, адже сучасні еталони політичної боротьби передбачають головне правило – все, що пропонує конкурент, це компрометація/тиск/свавілля та нечесна боротьба (потрібне підкресліть). Як наслідок, один з кандидатів уже відкрито розповідає своєму малочисельному електорату, що ідея дебатів з’явилася виключно заради нього. У Золотоноші, мовляв, ніхто й ніколи таким не займався.

Для підтвердження або спростування подібних тверджень, як зазвичай, доводиться знову звертатися до головного інформаційного джерела минулих (і вже історичних) часів – міської газети “Златокрай”. Вона ж на передовиці свого номеру 45 від 28 жовтня 2010 року повідомляла про… цілком спокійні та виважені публічні дебати аж п’яти претендентів на посаду міського голови. Тоді очну вербальну боротьбу вели Віталій Войцехівський, Валерій Головко, Віктор Іванько, Віктор Овдієнко та діючий на той час мер Олексій Корпань.

У сухому залишку, що маємо нині, – чергова словесна маніпуляція у бік своїх потенційних прихильників. Здавалося б, дрібниця, але, як то кажуть, осад лишився. І все-таки найголовніше і найкорисніше для всіх виборців міста – аби ці дебати таки відбулися. Результат побачимо зовсім скоро. Зустріч, нагадаємо, анонсована на 16 годину вівторка у міському Будинку Культури.