На околицях міста запустили першу лінію нових очисних споруд [ФОТО]

Зал засідань міської ради сьогодні зібрав на нараду представників комісії з техногенно-екологічної безпеки, комунальників та директорів усіх виробничих підприємств. Причина вагома – нарешті завершився перший етап відомого золотоніського довгобуду.

На очисних спорудах, питання про реконструкцію яких бере початок ще від 2007 року, цього дня ввели у експлуатацію новеньку першу лінію. Розпочали роботу два біофільтри, третинні відстійники та біоставки. Якість води у річці Золотоношці, за умови правильного використання вказаних технічних новацій, має бути повністю задовільною.

На захід завітали і посадовці з Черкас. Голова ОДА Юрій Ткаченко віднедавна особисто контролює будівництво, адже державних коштів у зону екологічного лиха вкладено немало. Відповідно і висока відповідальність лежить на всіх учасниках процесу.

Спілкування розпочав заступник міського голови Олег Масло. Детально розповівши про виконані роботи з реконструкції, він в ультимативній формі звернувся до керівників заводів і фабрик. Адже екологічні правила гри віднині змінюються і більше ніхто не допустить безконтрольного скидання відходів у навколишнє середовище.

– Якщо підприємства міста не забезпечать надходження своїх відходів до каналізації згідно гранично допустимих норм забруднення, результату не буде. Ті біофільтри, мікроорганізми, які ми вирощуємо, просто загинуть і очисні споруди перестануть виконувати свою функцію, – пояснив присутнім Масло.

очисні споруди 15

За словами посадовця, сьогодні на основних підприємствах є можливість накопичувати відходи і потім виконувати так звані залпові скидання. А це – найстрашніше, що може бути, як для системи очищення, так і для місцевості навколо. Питанням контролю подібних явищ віднині займатиметься “Водоканал” і у випадку виявлення таких фактів, порушників знаходитимуть швидко. Далі санкції – аж до від’єднання від системи.

Також в подальшому планується встановлення автоматизованих запірних установок, котрі, в разі перевищення норм шкідливих речовин, негайно перекриватимуть доступ до системи. Вихід – або функціонування за відповідними стандартами, або встановлення власних, локальних очисних споруд.

До цих слів долучився і Юрій Ткаченко, зазначивши, що “золотоніський довгобуд” є справді важливим, адже його намагались у свій час завершувати різні обласні керівники. Для нього ж нині це стало питанням номер один.

Продовжив діалог губернатор з представниками основних місцевих забруднювачів – Центральної районної лікарні та Маслоробного комбінату. Тут питання стоїть ребром – їхні очисні споруди мають працювати ефективно та у повному об’ємі. У харчовиків перша лінія вже функціонує, решту ж обіцяють завершити якнайшвидше.

З медиками проблем на сьогодні більше. Як виявилось, при проектуванні локальної системи очищення у далекому 2009 році розробники не включили туди дитячу лікарню та морг. Тому сьогодні, після відвертої розмови, вже розпочнеться процес діалогу з проектантами. Кошти на фінальний етап виділяться з Фонду регіонального розвитку.

очисні споруди 16

– Очисні споруди будуть працювати ефективно, коли кожне підприємство, кожен комунальний заклад буде дотримуватись всіх вимог. Інакше – кінцевий результат знову не відчують самі мешканці, – зазначив обласний очільник.

Також Ткаченко наголосив, що з першого вересня реакція буде жорсткою, адже відтоді знімається мораторій на перевірки підприємств екологічною інспекцією. Відповідно, на порушників очікують всі формальні в таких випадках процедури та штрафні санкції.

В якості позитивного прикладу наведено ТОВ “ФЕС УКР”, до якого ще не було жодних нарікань. За словами голови ОДА, місцеві виробники кави всім наочно показують, як працює промисловість у Європі та світі, де відповідність екологічних норм суворо контролюється державою.

Моніторитиме ситуацію і санітарно-епідеміологічна служба. За тиждень головний державний санітарний лікар Золотоноші пообіцяв надати результати аналізи води у річці та порівняти їх із жахливими пробами від 4 серпня.

Наприкінці наради Юрій Ткаченко закликав усіх до максимальної відкритості та публічності. На його думку, місцеве населення має бачити і знати, що робиться поруч та куди витрачаються державні кошти.

Після діалогу делегація вирушила на сам об’єкт, де й було продемонстровано початок роботи золотоніських очисних споруд.

Дивіться також відеосюжет – Відкриття очисних споруд [ВІДЕО]

очисні споруди 19 очисні споруди 18 очисні споруди 17 очисні споруди 14 очисні споруди 13 очисні споруди 12 очисні споруди 11 очисні споруди 10 очисні споруди 9 очисні споруди 8 очисні споруди 7 очисні споруди 6 очисні споруди 5 очисні споруди 4 очисні споруди 3 очисні споруди 2 очисні споруди 1