Очисні споруди запрацюють на повну потужність у вересені

Очисні споруди у Золотоноші на повну потужність мають запрацювати вже у вересні 2015 року. Про це повідомив директор золотоніського КП “Міський Водоканал” Сергій Кузнєцов під час сесії районної ради, яка відбулася позавчора. Сюди задля обговорення екологічного стану Золотоніщини та забезпечення населення якісною питною водою запросили очільника області Юрія Ткаченка та голову обласної ради Валентину Коваленко.

За повідомелнням Черкаської облради, у Золотоніському районі протягом останніх років триває екологічне лихо, пов’язане з забрудненням неочищеними стоками міста Золотоноша річок Суха Згар та Золотоношка в адмінмежах Деньгівської та Чапаєвської сільських рад. Стоки потрапляють в річку Дніпро через придамбовий канал. На облаштування та реконструкцію очисних споруд міста Золотоноша вже виділено та освоєно десятки мільйонів гривень бюджетних коштів. Тільки в цьому році обласна рада на ці потреби виділила 8 мільйонів гривень. Однак ситуація залишається неконтрольованою. Забруднення басейну зазначених річок, у тому числі підземних вод, триває і сьогодні.

Як пояснив присутнім на сесії районної ради директор КП «Міський водоканал», нині основним забруднювачем річок виступають населення і Центральна районна лікарня. Медзаклад хоч і побудував локальні очисні споруди, та їхньої потужності не вистачає, щоб очистити стоки належним чином. Локальні очисні споруди вже побудували собі й найбільші підприємства-забруднювачі району. Проте міські очисні споруди працюють нині лише на 20% потужності, тому не доочищені стоки потрапляють у річки і забруднюють навколишнє середовище.

І представників золотоніської громади, і депутатів районної ради, і районне та обласне керівництво цікавило єдине питання: коли ж очисні споруи нарешті будуть введені в експлуатацію. Керівник водоканалу і представник обласного Департаменту капітального будівництва запевнили присутніх, що встигнуть завершити усі необхідні роботи до вересня цього року. Присутні на сесії висловили сподівання, що це вдасться виконати у вказані строки. А обласне керівництво запевнило, що візьме це під свій контроль.

– Якщо ми стільки мільйонів витратили на цей проект, і немає результату, то це говорить про те, що ми ще живемо за тією системою, яка себе вже пережила. Все що робиться, повинно робитися прозоро і зрозуміло. Демократія – це добре, але повинна бути і відповідальність. Ці очисні споруди потрібні людям, це пусковий об’єкт. Він повинен бути завершений в цьому році, щоб у людей було чисте повітря і чиста вода, – наголосив Юрій Ткаченко.

– Те, що робиться в нас, вже дістало. Закон не діє, контролю абсолютно немає ніякого, маємо проблему, яка не вирішується. Мільйони коштів витрачені, а результату немає. Контроль зараз має бути за радами, за громадами. Створюйте штаб, контролюйте щотижня, що робиться в тому чи іншому плані, щоб на вересень мати 100% виконання, – підкреслила Валентина Коваленко.

Зрештою, депутати районної ради ухвалили рішення про утворення спільно з Золотоніською міською радою штабу для здійснення контролю за будівництвом. Про стан будівельних робіт та готовність до введення в експлуатацію об’єкту “Очисні споруди м. Золотоноша – реконструкція” члени штабу мають доповісти Золотоніській районній раді у вересні місяці поточного року. А райдержадміністрацію спільно з Деньгівською та Чапаєвською сільськими радами зобов’язали вжити заходів щодо забезпечення жителів населених пунктів питною водою належної якості.