Алла Капля » Історії із життя золотонісців
Понеділок. Близько восьмої ранку. Центральна районна лікарня. Лабораторія. А черга… Де кінець? “Питайте он в тих, хто сидить по коридору”. 8.10. Загальний аналіз крові здали двоє. Лаборант один. Який ти по порядку – порахувати неможливо, бо хтось відходить зайняти чергу до вузькопрофільних спеціалістів, хтось поспішає на флюорографію – підійшов час.

8.20. Ряд стоячих і сидячих зменшився ще на пару осіб. Нарешті повернулися лаборантки з відділень стаціонару з чорними ящиками, де торохкотять пробірки. Це обнадіює. На прийомі їх вже буде дві. Та як викорінити невмирущі традиції поліклініки?! Мимо бабусь, дідусів, вагітних медсестри проводять “своїх”. Це напружує й обурює присутніх, адже дехто в очікуванні вже майже годину. Червонощокий чоловік нетерпляче заглядає у двері кабінету: “Та їх там стільки, що й лаборанток не видно. Стіною стоять. Чи вони через інші двері з вулиці заходять?” Черга таки починає рухатися швидше. Нахабне дівча прошмигло мимо всіх, не питаючи крайнього. Вийшла. Думку обуреної черги про себе не чула. Вткнула навушники. Їй весело! Рішуча жіночка займає біля дверей лабораторії кругову оборону. Вже можна порахувати: я – шістнадцята. Десята. Восьма. Вже біля входу. Тут з’являється захеканий чоловічок. Перелякано заглядає в очі кожному, хто в голові черги: “Прогавив”. Підходить, просить пропустити: “Я швиденько, тільки заскочу й вискочу”. “І Ви гадаєте, у Вас, стрибаючого, встигнуть взяти кров?” Чоловічок ціпеніє. До такого питання він явно не готовий. “Будь ласка, я просто бігав води купити”. “А я стою, теж води хочу. Покляніться, що справді швиденько!” Не розуміючи гумору, людина в ступорі. Тож доводиться заходити мені. У кабінеті три лаборантки, одна з них бере кров на RW. Невже це збулося?! Скільки радості! За плечима – година очікування. На пробірці фахівець виводить – 64!
Зустрічаю знайомих. “Да! Вражаючий ремонт! А на другому поверсі не була? Там – наше дитинство, Радянський Союз!” Та підніматися немає часу. Вже й так скільки його згаяла…
Як велосипедист увімкнув поворот
Восени сутеніє рано. Близько сьомої вечора повертаємося додому на таксі. Стомлені після важкого дня, мовчимо. Не розпочинає балачку й таксист. Мабуть, теж день видався не з легких: сиро, мрячить. Їдемо Черкаською.
Раптом поблизу першої школи, прямо перед авто, невідомо звідки виринає велосипедист. Він петляє дорогою. П’яний чи йому недобре? Шофер дав по гальмах. Водій двоколісного пересік осьову, повертаючи на Благовіщенську. І тільки на добре освітленому перехресті ми помітили підняту вліво руку, що вказувала напрямок повороту. У легковому авто заздалегідь розгледіти цей “попереджувальний знак” неможливо навіть трьома парами очей. Таксист стримано вимовив пару не вельми гарних компліментів на адресу горе-колеги. Ми ж, подолавши кількахвилинний ступор, дійшли висновку, що не завжди у дорожніх пригодах бувають винними водії.

За золотонісцями підглядала Алла КАПЛЯ,
тижневик “Златокрай” (№48 від 30.11.2017 р.)
