Підсумки дня – 22 березня [ФОТО]

Історія. Пам’ятник на місці бою, у якому українці здобули блискучу перемогу над ворогом. Цей бій стався 15 лютого 1920 року під мурами Золотоніського Свято-Успенського собору та на кризі річки Золотоношки і став фактично крайньою точкою Першого зимового походу. Наступного дня війська Армії УНР отримали наказ покинути Лівобережжя і відвернути на захід – місію переможного походу було виконано. Про це розповідає завідувач одного з відділів Черкаського обласного краєзнавчого музею Сергій Ганницький, поділившись світлинами свіжого монумента.

пам'ятник УНР

Освіта. Золотоніський технікум ветеринарної медицини Білоцерківського НАУ запрошує всіх бажаючих на День відкритих дверей, який відбудеться 25 березня 2017 року о 10:00.

технікум

Освіта. «У світі бракує на всіх доброти, бо є безпритульні собаки й коти»,- такими словами розпочала свою зустріч з четвертокласниками гімназії гостя – Олександра Лісчишина, представник товариства Чотири Лапи УКРАЇНА, яка нещодавно повернулася з Віденського конгресу із захисту тварин. В ході дослідницько-пошукового тренінгу з учнями вона з’ясовувала причини появи безпритульних тварин та намагалася відшукати шляхи вирішення болючої проблеми не лише нашого міста. Захід мав на меті реалізацію виховних аспектів: бажання дітей захищати тваринок, бути милосердними та відповідальними.

Насамкінець виховної бесіди було прийняте рішення передати зібрані учнями 4-х класів кошти від розпродажу солодощів та їжі домашнього приготування на Ярмарці Смарт-пікніку саме на новостворену міську організацію із захисту бездомних тварин. Учні 4-А класу зібрали 500 гривень, учні 4-В—200 гривень.

Олександра Лісчишина

Освіта. 15 березня відбувся творчий звіт шкіл міста «Мистецький дивограй Черкащини», у якому взяли участь учні другої школи. Глядачам була представлена музично-хореографічна композиція «Яке велике щастя – просто жити…» . Авторами цього феєричного дійства стали музичний керівник Галина Попова, хореограф шкільного ансамблю «Лілея» Світлана Величко та хореограф клубу спортивного бального танцю «ДенсМайстер» Юлія Пилипенко. Глядачі мали можливість побачити різнобарвність і багатогранність людського щастя. Діти дарували море позитивних емоцій і переконували всіх присутніх.

мистецький дивограй СШІТ

Освіта. Яскраві костюми, непереборне хвилювання, піднесений настрій, бурхливі емоції – це все «Мистецький дивосвіт Черкащини», фестиваль дитячої творчості, який щороку демонструє кращі таланти, музичні, хореографічні, артистичні здібності золотоніських дітей. Цього разу фестиваль зібрав найталановитіших учнів шостої школи. Чимала кількість учасників вперше виступала на справжній великій сцені. Колектив навчального закладу висловлює свою вдячність усім учням, батькам, вчителям за підтримку, взаємовиручку та небайдужість.

мистецький дивограй зош 6

Фото. Медіа-студія “Zolo-Діти” публікує фоторепортаж процесу ремонтних робіт карт-парку Будинку школяра. Діти нині готують свої агрегати до змагань з картингу у новому сезоні.

картинг

Блоги. 20 березня активні учасники “Молодіжного Клубу Журналістики” (МКЖ) відвідали обласну громадсько-політичну газету Черкащини “Нова Доба“. Тетяна Очеретяна – головний редактор, радо погодилася розповісти про газету та про свій досвід, як журналіста. Зустріч проходила в прес-центрі “Нової Доби“, де золотоніській молоді розкривали секрети, як стати  успішними журналістами. Деталі відвідин розкриває у авторському блозі студентка Золотоніського технікуму ветеринарної медицини, член Молодіжного клубу журналістики та молодіжний мер міста Аліна Полегенька.

Нова Доба 05

Кримінал. Журналіст Espreso.Tv та директор Департаменту комунікацій МВС України Артем Шевченко повідомляє деталі про стрілянину в Золотоніському районі. Загиблий – Сергій Лещенко, зареєстрований на Одещині. Під час нальоту на будинок чергової своєї жертви він тричі вистрілив у бійців КОРД, у відповідь сам отримав дві кулі: у ногу і живіт. Помер під час надання медичної допомоги.

За словами Шевченка, за свої неповні 30 років встиг взяти активну участь у банді, яку оперативники карного розшуку назвали “балтійці”. На її рахунку – понад 10 серійних епізодів зухвалих збройних розбоїв на Київщині, Кировоградщині, Житомирщині, Рівненщині. Серед жертв банди різні люди: і сільські підприємці середнього достатку, і заможна суддя однієї з вищих судових інстанцій країни.

сергій лещенко