Міські депутати намагались знайти істину у питанні про вакцинацію від сказу [ФОТО]

Хто ж все-таки винен у ситуації, що склалася довкола вакцинації від сказу у Золотоноші? Відповідь на це питання намагалися знайти депутати Міської ради на черговій сесії, котра відбулася позавчора. Для обговорення проблеми запросили навіть головного лікаря ЦРЛ Сергія Примака, а до діалогу долучились громадські активісти, котрі раніше висловлювали претензії до працівників місцевого Діагностичного центру.

Ситуація справді критична, адже випадки укусів золотонісців скаженими тваринами вже непоодинокі. Відповідь від фахівців одна – вакцини в країні нема. Декому щастить більше: ліки таки знаходять, проте в недостатній кількості. Повністю можуть бути спокійними лише ті, кому допомагають шукати жаданий “еліксир” небайдужі земляки.

За словами медика, лікарня абсолютно не винна у подібному форс-мажорі, адже препарату справді в наявності немає. Департамент охорони здоров’я, мовляв, її не постачає, а знайти деінде у вільному доступі неможливо. Досі постачали речовину з Росії, але через санкції з боку колись дружнього сусіда, країна лишилась без неї. Нині ж існує аналог, котрий, проте, поки що не зареєстрований відповідним чином. Проблему на законодавчому рівні обіцяють вирішити у листопаді.

– За поточний рік у нас було 18 випадків щеплень після нападу собак. Як ми виходили із ситуації? Брали вакцину у черкаських лікарнях, намагалися придбати централізовано, але у невеликих кількостях, – взяв слово Примак. – Медики, на жаль, стають заручниками між державою, обласним Департаментом та місцевими мешканцями.

сесія міської ради вакцинація 1 [870_650]

Ситуація в цілому зрозуміла, але з позиції звичайного золотонісця намагався звернутися до головного лікаря депутат Володимир Касьян. Він повідомив, що після нашумілого випадку, коли містяни таки добилися вакцинації, жертвою нападу стала ще одна жінка. Курс лікування розпочато, проте на 8 жовтня вже ліків немає. Якщо цього дня потерпіла не пройде черговий сеанс, то подальше лікування стає марним.

сесія міської ради вакцинація 4 [870_650]

Долучились до цих слів і громадські активісти, котрі всіма правдами та неправдами нещодавно таки знайшли препарат для матері свого колеги.

– А що, як ми покинемо усе і таки знайдемо вам вакцину? А ми знайдемо! – парирував виправдання Примака місцевий підприємець Олег Ярмоленко, котрий і став ініціатором скандалу довкола Санстанції.

сесія міської ради вакцинація 5 [870_650]

Головний лікар від такої допомоги не відмовився, зауваживши лише, що згідно законодавства, взяти на облік він матиме право лише сертифікований продукт. В цілому ж очільник лікарні зазначив, що звертався до керівництва ще у лютому, проте тоді у наданні ліків йому тоді відмовили.

До діалогу після цих слів долучився і міський голова. Віталій Войцехівський поцікавився, що ж таки робити пересічному жителю міста в разі потрапляння у подібну небезпеку?

– Добре, якщо завтра, не дай Боже, жертвою нападу стане хтось із моїх родичів, що мені робити? Куди мені йти і де шукати ліки, я не розумію, – звернувся до медика Войцехівський. – До вас звертаються живі люди, життя яких під загрозою, а ви киваєте на область, на міністерство… Після лютневого звернення, що ви робили протягом семи місяців?

Резюме діалогу ухвалили гуртом. Громадські активісти нині, в разі потреби, допоможуть з пошуком вакцини. Депутати ж, разом з присутньою громадськістю були категоричними – в таких випадках, коли постає питання життя людей, слід не йти мовчки від керівництва ні з чим, а звертатися до депкорпусу Міської ради та ініціативних золотонісців. Гуртом, мовляв, проблеми вирішуються швидко.

сесія міської ради вакцинація 2 [870_650] сесія міської ради вакцинація 3 [870_650]