Громадські активісти добиваються звільнення працівників Санстанції, через яких ледь не померла жінка [ВІДЕО]

Скандал на межі з життям розгорівся у золотоніській Санепідстанції. Через жінку, яка ледь не померла через некомпетентність фахівців, учора в приміщенні установи намагались шукати правди громадські активісти. Обласне керівництво пообіцяло звільнити винуватців.

Розголосу інцидент набув намаганнями золотонісця Олега Ярмоленка, матір якого нещодавно на вулиці вкусив скажений собака. У районній лікарні постраждалій поставили страшний діагноз, який, втім, лікується доволі просто – сказ. Якраз тут ланцюжок неприємних подій і розпочався, адже лікарі лише розвели руками – вакцини у ЦРЛ немає.

Не отримавши жодних конкретних пояснень щодо смертельної небезпеки, родина Ярмоленків уваги на це не звернула, аж поки фахівці не пояснили необхідність негайної вакцинації. Без неї людина помирає дуже швидко.

У ситуацію безвиході та розчачу потрапив Олег Ярмоленко після телефонної розмови з працівником санітарно-епідеміологічної служби. Той сказав прямо – вакцини немає ні в місті, ні в області, ні в країні в цілому. Виходи два: або їхати за ліками до Росії, або готувати місце на цвинтарі.

– Я особисто приходив сюди. Хотів отримати офіційну відповідь із словами, почутими телефоном. В результаті лікар та його керівник просто вимкнули світло у кабінеті та пішли геть, – обурюється Ярмоленко.

Бажання врятувати життя рідній людині часом здатне на дива. Таке правило стало істинним і в цьому випадку, адже вакцина таки була знайдена. Як виявилось, препарат є в достатній кількості у Черкасах і, навіть, у Драбові. В Золотоноші ж чомусь її не опинилось. Програма вакцинації безкоштовна, адже фінансується держбюджетом, як стратегічна в плані санітарної безпеки.

З вимогою притягнути до відповідальності фахівця санстанції Гончара та очільника лабораторного центру Людмилу Цимбал учора завітали до установи місцеві громадські активісти, волонтери та екс-бійці АТО. Останні з’явились там не просто так, адже Олег Ярмоленко, окрім іншого, активний член Комітету сприяння обороні, котрий протягом двох років віддав немало сил для допомоги військовим.

Головних винуватців події на робочому місці не знайшли. Гончар терміново поїхав на начебто плановий огляд до однієї зі шкіл, а Цимбал взагалі перебувала з робочих питань у Черкасах.

Сам Олег Ярмоленко більше нарікав не на саму відсутність ліків у місті. За його словами, працівник санстанції, котрий ще й має підробіток у лікарні, мав би якщо не сприяти у пошуку препарату по лініїї своєї устноави, то хоча б не вводити в оману байками про повну відсутність його в країні.

Щодо робочого сумісництва винуватця у лікарні – тема окрема. Адже, після появи лікаря Гончара (активісти довго вмовляли його з’явитися на розмову) виявилось, що вірити цій людині не можна. Більшість свідчень Ярмоленка той заперечував, а згодом спіймали його і на відвертій брехні. Фахівець прямими текстом заперечив, що працює на чверть ставки у лікарні. До теми протесту це, звісно, відношення не має, але методи розмови стали зрозумілими всім присутнім.

Його безпосереднього керівника, Людмилу Цимбал, активісти цього дня так і не дочекалися. Після її обіцянки повернутися на роботу аж через півтори години, чоловіки вирішили не очікувати появи для такої ж марної розмови.

Вже увечері отримали і реакцію обласного керівництва Санітарно-епідеміологічної служби. За словами посадовців, обидва працівники будуть звільнені. Протестувальники ж роздумують над судовим позовом.