В разі успішного проведення адмінреформи Черкащина отримає 1,7 мільярда гривень

На Черкащині перспективний план формування територіальних громад таки народився. Хоч і не одразу. На попередній сесії його провалили, мотивуючи слабко організованим обговоренням на місцях, нав’язуванням згори. Тепер же відкоригований, ще раз обговорений проект об’єднання громад визрів, хоч і не без застережень та зауважень. Але так і має бути. Та й людей можна зрозуміти.

Урядовий кур’єр розповідає, як щодня стикаючись із труднощами та проблемами, вони  не бачать, як їх можна розв’язати найближчим часом. Роки ігнорування потреб територіальних громад тепер даються взнаки. Тому й наголошують представники міст, сіл та селищ на тих каменях спотикання, об які доводиться раз у раз перечіпатися, звертають увагу на тривожні тенденції.

Подібних гострих проблем нагромадилося багато. Тому й турбує громаду: як їх вирішуватимуть після реформи? Чи з’являться для цього відповідні ресурси та можливості?

— Просте механічне об’єднання аж ніяк не може привести до створення самодостатніх адміністративних одиниць, — спробувала розставити акценти депутат облради Наталія Старикова. — Їм потрібні відповідні повноваження. Необхідно провести земельну, фінансово-бюджетну, податкову реформи. Тому ми напрацювали багато звернень і пропозицій обласної ради до Кабміну із проханням під час розгляду проекту плану формування територій громад Черкаської області врахувати позиції депутатів щодо змін до відповідних законодавчих актів.

Багато громад, зокрема у Шполянському, Смілянському, Уманському та Черкаському районах, уже готові до добровільного об’єднання. І позбавляти їх цього права не можна. Саме тому й проголосували обласні депутати за перспективний план формування територій громад, хоч вносити зміни до нього ніхто не забороняє.

Згідно із ухваленим планом, на Черкащині мають сформувати 93 об’єднані територіальні громади. За інформацією директора департаменту фінансів облдержадміністрації Наталії Кравченко, після об’єднання громади одержать додатковий фінансовий ресурс у сумі 1,7 мільярда гривень.