Обласна рада ухвалила орієнтовний план об’єднання громад

Перспективний план об’єднання територіальних громад вчора схвалила обласна рада. За це проголосували 67 депутатів. А ухваленню проекту передувало майже двогодинне обговорення в сесійній залі.

За інформацією прес-служби Черкаської ОДА, нинішній план різниться від представленого депкорпусу майже місяць тому. Його скорегували після зустрічей у районах. Їх зініціював голова Черкаської ОДА, аби громади сказали своє слово.

– Однією із головних вимог Майдану був європейський вектор розвитку України, – наголосив під час свого виступу Юрій Ткаченко. – І без децентралізації влади це неможливо. Дехто стверджує, що коли на Сході триває військова агресія, то реформи не на часі. Я не згоден. Поки наші бійці боронять Україну ціною своїх життів, то в них у тилу лишається ворог, який нищить країну зсередини. Мовлю про корупцію. І цьому ганебному явищу якраз сприяє нинішня система територіальної організації влади.

За словами очільника області, перспективний план об’єднання тергромад – це їхнє глобальне опитування. У нього й надалі можна вносити зміни. Однак зволікати з ухваленням плану й далі, каже Юрій Ткаченко, не можна було.

– Ми вже маємо низку громад у Шполянському, Смілянському, Черкаському та інших районах, які готові до добровільного об’єднання, – пояснює обласний керманич. – І позбавляти їх цього права не можна. А решта хай вирішують: ніхто ж нікого примусово не об’єднуватиме, цей процес добровільний. А він уже запущений. І в цьому ми переконалися на зустрічах у районах. Я дякую голові обласної ради Валентині Коваленко, депутатам, керівництву районів, міст і сіл, обласній Асоціації сільських і селищних рад за конструктивну роботу. Дякую також опоненткам, які, не проголосувавши за проект на минулій сесії, дали нам можливість виконати роботу над помилками.

Ухвалений перспективний план спрямують до Кабміну разом із пропозиціями змін до законодавства. Їх теж збирали за зустрічах у районах задля найефективнішого проведення адмінреформи.

Згідно плану, територія Золотоніщини орієнтовно буде мати три територіальні громади: Золотоніська, Новодмитрівська, Гельмязівська та Зорівська.

Жителі Антипівки, Вільхів, Драбівців, Ковтунів, Коробівки, Подільського, Скориківки, Богуславця, Вознесенського, Привітного, Синьооківки, Дмитрівки, Домантово, Деньгів, Крупського, Кропивни та Чапаєвки об’єднаються у громади з центром у Новодмитрівці.

Богдани, Броварки, Коврай, Коврай II-й, Каленики, Підставки, Плешкані, Софіївка, Бубнівська Слобідка, Гладківщина, Піщане та Шабельники матимуть територіальний центр у Гельмязові.

Крім того, жителі Зорівки Кривоносівки та Лукашівки виявили бажання об’єднатись з селами Драбівщини (Мехедівка, Вершино-Згарське, Ленінське) для формування Зорівської громади.

Золотоніський__район [1280x768]