Як вдома доглядати за фікусом?

Перш ніж купити фікус, догляд за рослиною потрібно ретельно вивчити. Для того, щоб квітка нормально розвивалася для неї потрібно підібрати постійне місце, де вона буде стояти.

Якого типу у вас не був фікус, догляд за ним передбачає наявність достатньо світла для його розвитку.

Фікус не любить переїзди з місця на місце. Від частих перестановок рослина може втратити листя або загинути. Для розташування фікуса підбирають місце, де буде багато свіжого повітря та світла.

Але рослину потрібно берегти від прямих променів сонця, які можуть завдати їй опіків.

Влітку можна тримати квітку на балконі або веранді, але закривайте її від сонця. В той же час, недостатня кількість світла може уповільнити ріст рослини та змінити колір її листя.

Розглянемо як доглядати за фікусом вдома для того щоб рослина мала привабливий вигляд та прожила якомога довше.

Що треба знати про температуру для фікусів?

Це теплолюбива рослина, яка повинна стояти у приміщенні з температурою не менше 16 градусів. Оптимальна температура для утримання рослини до 25 градусів тепла. Зверніть увагу на те, що чим більше температура в кімнаті, тим більше світла потребується для рослини.

Фікуси не люблять холодного ґрунту, тому їх не можна тримати на підлозі чи холодному підвіконні.

Взимку рослину краще перенести до приміщення де підтримується оптимальна температура та й додаткове освітлення. Пам’ятайте, що взимку до приміщення потрапляє набагато менше світла, тому його потрібно компенсувати.

Що треба знати про полив рослин?

Фікуси треба поливати відстояною водою кімнатної температури. Поливають рослину тільки тоді коли її ґрунт висохне більше ніж на 3 см. Вода наливається на верхній шар ґрунту.

Треба дочекатися поки вона осяде в землі, а решту злити з піддону для дренажу. Додатково кожні 2 дні треба обробляти листя фікуса з розбризкувача для того, щоб забезпечити йому додаткову вологу.

Один раз на два тижні можна влаштовувати для фікуса вологе прибирання або душ. Перед тим, як помити фікус у ванні треба закривати пакетом ґрунт, щоб на нього не попало багато вологи.

Кількість повітря яке потрібна для рослини залежить від таких факторів:

• Вік та тип фікусу;

• Температура у приміщенні;

• Стан ґрунт;

• Розмір рослини;

• Пора року;

• Інші фактори.

Як поливати фікус можна запитати у флориста коли ви купуєте рослину.

Пересадка фікуса до іншої тари

З розвитком рослини її потрібно буде пересаджувати до нової ємкості. Вибір тари залежить від розміру та форми рослини.

Для того, щоб фікус не ріс дуже великим та й за ним було зручно доглядати, треба вибирати ємкість, яка буде для нього трошки тісна. Також утримувати зріст фікуса допоможе підрізання кореневої системи.

Для молодих фікусів підбираються специфічний ґрунт, який готується на основі торфу, піску та листя рослин.

Для квітки, яка вже має певний вік вибирається щільний ґрунт у склад якого входить дернова земля та перегній.

В квіткових магазинах вже є фасована та підготовлена земля для фікусів різного типу. Це допомагає не вигадувати нічого нового та спокійно пересадити рослину без зайвої тривоги. В цілому фікус не вимагає до себе багато уваги та прикрашає приміщення довгі роки.