Як подати позов до суду?

Кожній людині хоч раз у своєму житті, але доводилося звертатись до судових органів. Причин цього може бути кілька, починаючи з розлучення і закінчуючи тяжкими злочинами. Однак якщо ви зіткнулися з подібною процедурою вперше, тоді наша сьогоднішня стаття виявиться особливо корисною для вас. У ній ми розповімо, куди потрібно подавати позовну заяву при зверненні до суду. Насамперед, хотілося б зазначити, що є два варіанти складання заяви. У першому випадку ви можете впоратися з усіма самостійно. А ось у другому потрібно звернутися за допомогою до висококваліфікованого фахівця.

Отже, перед зверненням до судових органів необхідно добре підготуватися. Для цього вивчіть норми законодавства, які здатні відрегулювати ситуацію, що виникла. Звичайно, у вас є можливість звернутися до державного юриста для отримання безкоштовної консультації. Так ви отримаєте відповіді на всі питання, що вас цікавлять.

Також слід розуміти, що складання позовної заяви потребує певних знань. Тому перш ніж приступити до цього процесу, спочатку ознайомтеся з вимогами, що висуваються для його складання. Сьогодні на багатьох сайтах є безліч зразків для складання заяв. Для цього просто необхідно запровадити у пошуковій системі «позов до суду».

Позов може бути написаний від руки або оформлений друкованим шрифтом. При цьому заяви мають бути написані у кількох примірниках. Це необхідно для того, щоб один здати до суду, а другий відправити відповідачу або кільком особам. І, звичайно ж, один екземпляр потрібно залишити в себе. Для правильного оформлення позову, у шапці потрібно буде ввести назву та адресу державної установи, а також додаткову інформацію про особисті дані відповідачів. Якщо ваші інтереси представляє юрист або адвокат, то його персональна інформація також повинна вказуватися. Після складання позовної заяви виникає питання, куди її подавати. Тут все залежить від того, до якої категорії суперечок належить ваша заява. Наприклад, якщо справа стосується цивільних, сімейних та земельних спорів, у цьому випадку потрібно звертатися до загальних судів. Також у цьому випадку модно звернутися до світового суду. Для розгляду господарських спорів потрібно подати позов до арбітражного суду.

Як тільки ви визначитеся з вибором суду, потрібно розібратися з територіальною схильністю державного органу. Як правило, подібні заяви здаються до канцелярії суду, який знаходиться за місцем реєстрації відповідача.

Для того, щоб знайти відповідний суд, досить просто ввести в інтернеті відповідний запит. У цьому випадку система знайде для вас найбільш відповідні судові органи, звертаючись до яких ви зможете вирішити будь-яку спірну ситуацію.