Як обрати меблі для ванної?

Під час планування ванної кімнати, вам потрібно знати усе про меблі у ванну, ефективно використання усього простору. В такому разі ваше придбання буде радувати якомога довше. Насамперед, вам слід провести заміри приміщення, яке будете облаштовувати і накреслити на листку паперу приблизне місце розташування кожного предмета меблів і його розміри. В процесі вибору початковий план можна коригувати.

Яка меблі для ванної доступна сьогодні на ринку?

Сьогодні у продажу представлені найрізноманітніші види меблів для ванної кімнати. Перш за все це тумби з раковиною, дзеркала і дзеркальні шафи, пенали, тумби та комоди, а також підвісні шафки. Почнемо по порядку.

Тумби з раковиною

Тумби з раковиною – основний вид меблів, без якого неможливо собі уявити сучасну ванну кімнату. Найважливішими характеристиками будуть ширина і глибина.

Дзеркала і дзеркальні шафи

Над кожною тумбою з раковиною обов’язково повинно висіти дзеркало. І тут вам доведеться зробити вибір, в якому форматі вона повинна бути. Існують два варіанти, звичайне дзеркало з поличкою чи без неї внизу, або ж дзеркальна шафа. Дзеркало у ванну вибирають в тому випадку, коли немає необхідності отримати додаткове місце для розміщення предметів гігієни та парфумерії і для цього вистачить лише однієї полиці під ним, як правило скляній.

Шафи-пенали

Пенал у ванній кімнаті – це додаткова можливість розмістити речі і не захаращувати приміщення. Функціонал пеналів дуже різноманітний. Залежно від оснащення вони можуть бути призначені для зберігання рушників, шампунів, парфумерії та інших предметів на полицях або в ящиках, також можуть бути призначені для халатів в спеціальних високих вертикальних відсіках, чи зберігання брудної білизни.

Розміри пеналів абсолютно різні, компактні для сильно обмеженого простору і великі, для просторих приміщень і знаходяться в межах від 20 до 60 см.

Тумби та комоди

Можуть бути ситуації, коли або пенал не дає достатнього місця для зберігання або його неможливо встановити з якоїсь причини. В цьому випадку можна розглянути варіант придбання тумби або комода. Основна відмінність комода від тумби, це його розміри. Він як правило має і ширину, і висоту більші, оснащується тільки ящиками. Тумба може володіти більш широким функціоналом

Матеріали виготовлення меблів для ванної

Матеріалів, які використовуються для виготовлення меблів, не так багато. До них можна віднести ДСП, ЛДСП, МДФ і масив дерева. Всі вони розрізняються своїми властивостями і ціною.

Оздоблення поверхні

При виготовленні меблів два ванни найчастіше застосовують два способи обробки поверхні – це ламінування і покриття емаллю. Ламінування – нанесення на поверхню плити, за допомогою преса і смоли меламіну, декоративного шару, завдяки чому, плівка надійно закріплюється на плиті. Технологічно простий спосіб захисту поверхні дозволяє запобігти проникненню вологи всередину, а також дозволяє надати йому різне забарвлення і структуру. Покриття емаллю створює на поверхні міцну, рівну глянсову поверхню. Нанесення двох, трьох і більше шарів створює захист меблів від вологи і сприяє її довгому терміну служби.

Висновок

Таким чином, щоб ви могли приступити до вибору меблів, вам необхідно для себе відповісти на кілька запитань:

Яку саме меблі ви хочете у себе поставити?
Який розмір меблів вам потрібен?
Який спосіб монтажу?
З яких матеріалів?
З яким покриттям?
Якими системами і функціями вона повинна володіти?
З якого цінового сегмента мають бути ці меблі?

Тільки відповівши на ці питання, ви можете сміливо приступати до вибору меблів в свою ванну кімнату. Вдалих вам придбань!