Види пам’ятників на могилу

Для більшості людей граніт міцно асоціюється із чорним кольором. Справді, на палітрі сортів цього мінералу темні відтінки переважають. У поєднанні з оригінальною фактурою та унікальним природним малюнком чорне забарвлення набуває неповторного колориту, глибини та безлічі напівтонів. Найбільш популярний вид чорного граніту – габро-діабаз. Камінь глибокого чорного кольору з дрібнозернистою структурою однаково добре підходить як для лаконічних меморіалів простої форми, так і для ритуальних складних ансамблів. Для виготовлення пам’ятників також використовують:

коричневий – Димовський;
сірий – Мансурівський;
блакитний (напівпрозорий) – Лабрадорит;
зелений – змійовик;
червоний – Лезниківський, Капустинський, Сюскюянсаарі та деякі інші сорти граніту.

Кожна з перерахованих порід відрізняється не тільки кольором, а й текстурою: граніт може бути дрібно-, середньо- та крупнозернистим. У високій якості та чудових експлуатаційних характеристиках цього каменю можна не сумніватися. Дізнавайтесь детальніше ціни на памятник Рожище.

Властивості матеріалу

Популярність граніту для виготовлення надгробків обумовлена ​​поєднанням у ньому елегантного зовнішнього вигляду, високої якості та відносно доступної ціни. Гранітні пам’ятники протягом десятиліть зберігають оригінальний зовнішній вигляд, цілісність. Крім того, камінь вирізняється:

  • морозо- та вологостійкістю;
  • несприйнятливістю до корозії;
  • простотою та легкістю обробки;
  • високою густиною

Варіанти пам’ятників із граніту

Недоліків у граніту майже немає – за умови, що правильно підібраний сорт, дотримані технології обробки та виготовлення. Камені із підвищеним вмістом заліза можуть з часом покритися плямами іржі. Впоратися з цією проблемою допомагають додаткові засоби захисту та консультація грамотного фахівця.