Сигнальні жилети: види, класи захисту, область застосування

Шкода, але людина під час еволюційного розвитку так і не отримала природн нічне бачення. І з ним життя багатьох людей стало б значно простішим. Щоправда і вдень спостерігається безліч ситуацій, під час яких не завадило б позначити свій силует на небезпечних ділянках – проведення ремонтних робіт, аварійна зупинка на трасі, робота в погано освітлених приміщеннях, масові екскурсії з дитячим колективом, турпоходи. І щоб це втілити в реальність, слід  мати зовсім простий предмет одягу – світловідбиваючий жилет, який часто називають ще й сигнальним.

Такий жилет – це не просто модний аксесуар чи доповнення до вбрання. Це – життєво важлива частина екіпіровки людини, що працює в умовах підвищеної небезпеки або ж вимушена подорожувати вночі. Маючи яскравий, барвистий колір, сигнальний жилет здатний звернути на себе увагу і не дати його власнику потрапити в біду, отримавши травму в результаті безглуздої непередбаченої ситуації.

З найбільшим асортиментом якісних сигнальний жилетів можна ознайомитись на сайті магазину СВАН – https://svan.com.ua/ua/zhilety-signalnye/. А поки що дізнаємося більше, яким буває цей спецодяг.

Тканини та матеріали

Найбільш поширені тканини: “Сигнал”, “Оксфорд”, “Сітка”.

Зазвичай кольорова гама жилетів складається з двох кольорів – жовтий і помаранчевий, в рідкісних випадках – салатовий, ще рідше – червоний. Матеріал, обраний містить флуоресцентні властивостями. Як наслідок, за сонячної погоди володаря сигнального жилету видно здалеку завдяки підсиленій дії природного світла, а в темряві світло фар автомобіля або іншого джерела, заломлюючись, дозволяє бачити людину здалеку.

За споживчою статистикою найефективнішими в експлуатації вважаються помаранчеві сигнальні жилети. Яскравості його цілком вистачає для того, щоб позначити людину на безпечній відстані, а забруднення матеріалу відбувається не так інтенсивно.

Класи захисту

Кожен сигнальний жилет, що випускається в різних країнах світу, має свій клас або ступінь захисту.

Зазвичай вирізняють:

  • третій – при виготовленні таких використовують флуоресцентний матеріал високої щільності і міцності, а світловідбивна стрічка розміщена на жилеті так, щоб з її допомогою без проблем можна було визначити параметри людини і навіть силует.
  • другий – флуоресцентна тканина цілком прийнятної якості, але й площа світловідбивних смуг тілі буде меншою.
  • перший – вважається найменш ефективним, адже тканина і стрічки рідко відповідають міжнародним стандартам, тому й гарантувати належного захисту не можуть. Проте й такі жилети надходять у вільний продаж.

Ціна і якість

Сигнальні жилети відрізняються не тільки кількістю нашитих стрічок, їх місцем розташування та якістю обраного матеріалу. Кожен клас від попереднього відрізняється і ціною. Виріб, ціна якого буде низькою, можливо і буде деякий час «радувати» гаманець свого господаря, але незабаром, вже майже після першого використання зрозуміло, що зайва економія була не надто доречною.

Є кілька пунктів, які визначають, на чому саме економити ніколи і ні за жодних обставин не можна – безпека передусім. Дешевий неякісний варіант жилета швидко може втратити свій первісний товарний вигляд і потребуватиме повної заміни, а це нові витрати. Купуючи продукцію відповідної якості, ви отримуєте завжди значно більше, ніж розраховуєте, та й надовго зможете забути про необхідність подібного придбання.

Область застосування

Найчастіше сигнальні жилети або відповідний одяг використовують люди, яких на це зобов’язує професійна діяльність. Але і в звичайному житті є такі ситуації, де наявність жилета може бути цілком доречною і актуальною.

Цілком типова ситуація на дорозі, коли пробите колесо вимагає заміни. Саму машину чудово видно добре через її розміри, а ось водія помітити складніше. Тим більше в темний час доби на віддалених, погано освітлених дорогах. Не секрет, що на порожніх трасах водії часто перевищують допустимі норми швидкості, через це вчасно зреагувати і зупинити рухомий транспортний засіб важко. Але якщо на людині під час ремонтних роботи буде одягнений сигнальний жилет, то відстань її видимості збільшується приблизно в чотири рази.

Подібних ситуацій на дорогах буває безліч і від них ніхто не застрахований. З цього випливає висновок, що кожен водій, який цінує себе і береже своє життя і здоров’я, просто зобов’язаний купити сигнальний жилет і мати його в своєму автомобілі.