Світловідбиваюча фарба: для створена і де використовується
Світловідбиваюча фарба – спеціальний лакофарбовий матеріал, котрий використовується в багатьох галузях для фарбування поверхонь, що повинні відбивати світло. Головна особливість фарби – здатність швидко сохнути, навіть якщо умови клімату агресивні і екстремальні.
Найширшого розповсюдження останнім часом набула аерозольна світловідбиваюча фарба. Таким складом можна фарбувати будь-які поверхні. Нею можна фарбувати будь-які поверхні, адже процес не вимагає особливих навичок, здійснюється досить швидко. Ще одна перевага – після придбання вона відразу готова до застосування.
Застосовують її нині для вирішення багатьох завдань, серед яких найбільш поширені:
- нанесення маркування на авто;
- фарбування шоломів для велосипедистів і мотоциклістів;
- створення розмітки на території підприємств;
- прикраса фасадів;
- позначення знаків на дорозі, поверхні трас.
- створення дорожньої розмітки.
На сьогодні існує декілька видів фарб з ефектом відбиття світла. У кожного з продуктів, що випускаються, свої умови експлуатації:
Люмінесцентна фарба. У темних умовах подібні склади відображають м’яке світло. При цьому навіть не потрібно додаткового впливу ультрафіолету. Люмінофор у складі таких фарб дозволяє протягом усього дня збирати енергію, яку потім і віддає у вигляді приємного світіння. Це означає, що світловідбивальне покриття працює в автономному режимі.
Флуоресцентна фарба. Цей вид лакофарбового матеріалу працює інакше – покриття дає світіння тільки при потраплянні на нього променів сонця або штучного світла. Такий ефект можна спостерігати на дорозі в темну пору доби, де після потрапляння світла фар дорожні знаки і показники починають світитися. Крім того, флуоресцентні барвники можуть застосовуватися і для одягу. Так, наприклад, забарвлюється спецодяг робітників із різноманітних різних сфер.
Світловідбивальні склади застосовуються і для фарбування простих предметів. Наприклад, можна фарбувати дитячі іграшки, створювати цікаві малюнки на стіні, щоб дитина могла їх бачити в темряві і не боятися засипати.
Найчастіше ж подібні матеріали наносяться на зовнішні фасади або на виступаючі частини конструкцій. Світловідбивальний пігмент у складі – головна відмітна особливість таких фарб. Тому не виникає необхідності використовувати додаткові декоративні шари. Достатньо використати білу ґрунтовку перед тим, як наноситься сама світловідбиваюча фарба. Рідкі склади вимагають лиши попереднього перемішування.