Побутова хімія у будинку. 7 правил безпечного зберігання

Побутова хімія – не лише помічник у боротьбі із брудом, а й джерело підвищеної небезпеки. Побутова хімія може завдати істотної шкоди здоров’ю при неправильному зберіганні та використанні. Щоб цього не сталося, достатньо дотримуватись простих правил.

7 порад щодо безпечного зберігання побутової хімії:

  • Важкодоступне місце. Всі засоби, призначені для наведення чистоти, повинні зберігатися в місці, куди складно дістатись дитині або домашній тварині. Ідеальне рішення – шафка, що закривається на замок.
  • Заводське упакування. Фахівці настійно не рекомендують без необхідності переливати або пересипати побутову хімію із заводського пакування. Існує велика ймовірність того, що засіб можна переплутати з менш небезпечним і при використанні травми.
  • Переливання. Можна перелити гель для прання більш зручну тару. Але від переливу засоби для видалення іржі в іншу ємність, краще утриматися. По-перше, нова тара може за щільністю та складом не підходити для зберігання їдкої речовини та її стінки можуть просто розплавитися. А по-друге, при переливі таких засобів можна випадково вдихнути отруйні пари та отримати серйозне отруєння.
  • Утилізація. Після закінчення засобу зберігати тару, а тим більше використовувати її для зберігання харчових продуктів, суворо заборонено. Сам пластик не призначений для повторної експлуатації, і вимити його від засобу не вдасться повністю.
  • Захист. Всі ємності з побутовою хімією повинні бути щільно закриті кришками, це допоможе запобігти утворенню отруйної хмари. Бажано, щоб тара відкривалася без ривка, тоді засіб при знятті кришки не потрапить на шкіру.
  • Зберігати у темному місці. Багато видів побутової хімії небезпечно піддавати впливу прямих сонячних променів та зберігати поблизу джерел тепла. Особливо це стосується аерозолів, які можуть спалахувати. Також не рекомендують замикати хімію в шафу, де немає циркуляції повітря, так як отруйні випари, що накопичуються, можуть завдати істотної шкоди здоров’ю. Якщо Ви замовили таку хімію з доставкою, її повинні відповідно упаковати.
  • На висоті. Сипучі та рідкі речовини без щільної кришки не рекомендують зберігати високо на шафах, а тим більше близько до краю, тому що можна випадково перекинути їх на себе.

І останнє: виробники настійно рекомендують ознайомитися з інструкцією із застосування та дотримуватися всіх її пунктів, вказаних на упаковці, а при роботі з особливо отруйними речовинами обов’язково використовувати маску та рукавички.