Особливості вибору кабельно-провідникової продукції

Різноманіття кабельно-провідникової продукції вражає. Для вирішення тих чи інших завдань проводи та кабелі повинні мати різні характеристики. На які критерії орієнтуватись, аби купити кабель ВВГ чи будь-який інший?

Кабельно-провідникова продукція: різновиди

Основним завданням кабельно-провідникової продукції є підключення до електричної мережі побутових приладів чи виробничого обладнання, та ряду пристроїв різного призначення, таких як автоматичний вимикач https://dewatt.com.ua/category/avtomatycheskye-vukliuchately або трансформатор струму.

В продажу наявний широкий асортимент кабелів та проводів:

  • Кабель ВВГ https://dewatt.com.ua/category/kabel-mednui-vvh, ВВГнгLS – використовуються для встановлення елементів електромережі в умовах закритих приміщень. Зовнішня обмотка кабелів виконана з матеріалів, які не підтримують горіння.
  • Сигнальний кабель – використовується при встановленні сигналізації, відеоспостереження, телефонного зв’язку. Його особливістю є наявність внутрішнього екрану, який захищає від зовнішніх наведень та механічних впливів.
  • Провід ПВ-1 – використовується для підключення розеток, освітлювальних приладів, побутових електричних приладів.
  • Кабель ВВП-1 – застосовується для підключення пристроїв до електромереж з напругою до 660 В.
  • Провід ПВС – багатожильний, гнучкий провід, який використовується для установки побутової техніки, яка працює від мережі 220-380 В.

Алюмінієвий чи мідний провід – який вибрати?

Більшість спеціалістів стверджують, мідний провід краще ніж алюмінієвий. Зазвичай таку позицію аргументують декількома фактами.

По-перше, кабель з міді вважається більш довговічним. Дізнатись таку інформацію можна відкривши кабельний довідник. Після порівняння, виходить, що термін експлуатації алюмінієвого кабелю до 25 років, а мідного – на 5-10 років більше.

По-друге, алюмінієвий кабель має меншу хімічну стійкість. Мідь відноситься до інертних металів та не вступає в хімічну реакцію з більшістю речовин. Крім цього, кабель з міді витримує більше навантаження ніж алюмінієвий, а втрата напруги у мідних провідниках менша. Що стосується вартості кабелів, то мідні коштують дорожче, ніж алюмінієві.

Які бувають типи ізоляції кабельно-провідникової продукції?

Будь-які електротовари мають ключові характеристики, і щоб Ви не бажали купити ПЗВ https://dewatt.com.ua/category/dyfrele-uzo або кабель, необхідно їх враховувати. Від типу ізоляції буде залежати ступінь захисту кабелю від механічного та хімічного впливу.

В продажу наявна кабельно-провідникова продукція з такими типами ізоляції:

  • з армуванням – можуть бути з зовнішньою або внутрішньою ізоляцією;
  • з міцною та щільною ізоляцією;
  • з одношаровою ізоляцією – такі кабелі відрізняються гнучкістю;
  • без ізоляції – недорогий провід, який використовують в контактних мережах електротранспорту, повітряних лініях передач.