Навчання у Польщі: переваги державних університетів

Вирішивши здобути вищу освіту в Польщі, абітурієнти часто не знають, який університет та за якими критеріями вибрати. Кількість навчальних закладів у країні перевищує 450, і всі вони унікальні. На думку колишніх студентів польських ВНЗ, найкраще обирати державні установи. Чи так це? Спробуємо розібратися разом.

Державні університети Польщі – установи з історією

Державні університети мають багаторічну історію, свої традиції, правила та принципи. Найпопулярніший Ягеллонський університет у Кракові засновано у далекому 1364 році, тоді він став другим навчальним закладом у Центральній Європі. Історію ВНЗ Ви зможете дізнатись на інтернет-ресурсі проекту «Освіта без кордонів».

Майже всі національні навчальні заклади можуть похвалитися розвиненою інфраструктурою у вигляді старовинних корпусів, найбільших бібліотек, майстерень та наукових центрів. З кожним роком ВНЗ удосконалюються, відкриваються нові лабораторії, дослідні станції, корпуси. Краківський Ягеллонський університет, як і багато інших, має кілька конференц-залів, власний Ботанічний сад та Астрономічну обсерваторію.

У свою чергу Варшавський університет має кілька спортивних центрів, лабораторій та студентських клубів. Але найголовнішою гордістю установи є 29 академічних центрів, де проводяться різні наукові дослідження.

Державні ВНЗ – переваги для студентів

Варто зазначити, що найвідоміші професори, кандидати наук та науковці працюють саме у державних університетах. Студенти здобувають досвід у кращих розумів не лише країни, а й світу. Саме тут проводяться дослідження, організовуються зустрічі, публікуються наукові проекти. Вчені регулярно проводять зустрічі зі студентами, щоб поділитися своїми знаннями та відповісти на важливі питання.

Попри високу популярність, вартість навчання в державних ВНЗ варіюється від 2000 до 5000 євро за рік. Цей показник контролюється законодавством країни та стосується виключно іноземних студентів. Це дає гарантію та упевненість у тому, що сума не збільшиться, наприклад, на другому чи третьому курсі. Дізнатись актуальні ціни у Варшавському університеті можна на сайті освітнього проекту «ОБК».

Навчання в національних ВНЗ вигідне насамперед для іноземців, які мають польське походження. Власники карти поляка можуть навчатися абсолютно безкоштовно на будь-якому факультеті Варшавського університету чи іншого навчального закладу. Якщо такого документа немає, можна спробувати свої сили в конкурсі за стипендію.

Стати студентом польського університету

Якщо Ви вирішили здобувати освіту в Польщі, насамперед слід визначитися з напрямом та спеціальністю. Вибір факультетів величезний, тому керуйтеся персональними інтересами та уподобаннями.

Для здобуття юридичної, медичної та фармацевтичної освіти можна обрати Ягеллонський університет, тому що в ньому зібрані найбільш поширені напрямки. Якщо ж Вам цікаві технічні спеціальності, розгляньте пропозиції Варшавської політехніки.

Процедура вступу до Варшавського університету, як і до будь-якого іншого ВНЗ на території країни, починається зі збору документів. Список необхідного можна знайти на офіційному сайті навчального закладу. Пам’ятайте, що атестат подається в останню чергу після складання шкільних іспитів.

Почніть із вивчення польської мови. Чим краще абітурієнт знає польську, тим простіше пройде процес адаптації в чужій країні. Плюс до всього студенти, які знають іноземну мову, мають більше шансів навчатися безкоштовно або зі знижкою.