Карти Mastercard і Visa: у чому різниця?

Коли клієнт звертається до банку для оформлення пластикової карти, менеджер завжди ставить питання: «Mastercard чи Visa»? Обидві платіжні системи доступні для вибору при оформленні дебетових і кредитних карт, можуть використовуватися для оплати покупок в магазинах і онлайн-розрахунків як на території України, так і за кордоном. У чому різниця між картами двох платіжних систем і яку краще обрати?

Схожість та відмінність Mastercard і Visa

Mastercard і Visa – це назви платіжних систем. Їхні штаб-квартири розташовані в США, пластиковими картами, підключеними до них, користуються жителі більш ніж в 200 країнах, а випускають такі карти близько 20 000 банків.

При використанні карт власник начебто й помітить різницю: і у Mastercard, і у Visa  висока швидкість транзакцій та однаково високий рівень захищеності.

До основних відмінностей відносять можливість розрахунків картою за кордоном без додаткової конвертації. Спочатку базовою валютою розрахунку для Visa вважався долар, тоді як Mastercard дозволяла розраховуватися і в доларах, і в євро, залежно від країни перебування. Сьогодні банки за домовленістю з платіжними системами можуть встановлювати будь-яку з валют в якості розрахункової.

До менш значущих відмінностей відносять партнерські пропозиції для тримачів карток однієї з платіжних систем, які також залежать від пакетів послуг банку. Наприклад, це можуть накопичувати повітряні милі, бонуси щодо оплати готелю, залізничних квитків, трансфері до аеропорту тощо. У країнах Азії, наприклад, під розрахунків Mastercard бонуси чималі, а магазини безмитної торгівлі надають знижки.

Коли важлива валюта конвертації

При розрахунках в Україні різниці між картами немає: ви платите в національній валюті, конвертації немає. Валюта конвертації важлива під час поїздок іншими країнами, а також при розрахунках з іноземними компаніями.

При розрахунку за кордоном, а також під час транзакцій в бік компаній, які мають рахунки в закордонних банках, гривні спершу будуть конвертуватися в базову валюту і тільки після – в кінцеву.

Тому власник може заплатити подвійну-потрійну комісію, або ж навпаки, заощадити на ній. Потрібно обрати карту, за якою конвертація відбувається мінімальну кількість разів – це можливо, якщо базова валюта збігається з кінцевою.

Зупиніться на Mastercard, якщо вирушаєте в подорож по єврозоні. У країнах Африки теж зручніше пластик Mastercard.

Обирайте Visa, щоб не переплачувати за конвертацію в наступних державах у США, Канаді, Австралії та в країнах Латинської Америки.

Варто пам’ятати, що у кожного банку свої угоди з платіжною системою, і умови конвертації можуть відрізнятися від заявлених в платіжній системі. Перед поїздкою проконсультуйтеся з менеджером банку-емітента про умови конвертації і можливі комісії. Іноді вигідніше відкрити окрему карту в євро або доларах – кошти будуть списуватися безпосередньо.

Варто враховувати, що у кожного банку свій курс конвертації, до того ж іноземні банки стягують комісію за операції і підсумкова сума у ​​виписці може не збігатися з розрахунком по переведенню гривень у долари чи євро на момент платежу. Щоб зафіксувати курс, заведіть доларові і єврові пластикові карти для подорожей. Поповнюючи їх за курсом українського банку, ви фіксуєте вартість валюти, а під час розрахунків ваші гроші конвертуються тільки в нацвалюту країни перебування.