Біопсія простати — «Urologist Valetskyi» розповість про три різновиди цього діагностичного обстеження

Рак — це та хвороба, яка не жаліє нікого. І, як показує статистика, приблизно 500 тисяч випадків на рік виявлення раку відносять до захворювання простати. Це одне з найбільш поширених онкологічних захворювань у чоловіків. Саме тому рекомендують якомога частіше відвідувати лікаря задля виявлення хвороби на ранній стадії.

В цьому випадку діагностичним методом обстеження є біопсія, завдяки якій можна своєчасно виявити пухлинні процеси в передміхуровій залозі та призначити максимально дієвий план лікування.

Майже 85% пацієнтів з виявленою на ранній стадії пухлиною простати мають гарні результати та успішно виліковуються. І в цьому велику заслугу має саме біопсія. Ця процедура виконується з допомогою спеціальних інструментів, якими лікар збирає зразок ткані залози для подальшого обстеження.

Крім того, сьогодні є три різновиди біопсії, кожен з яких має методики проведення, які відрізняються одна від одної. Але, будь-яка з них є малотравмуючою та завершується всього за декілька хвилин.

3 основні різновиди біопсії простати

  • Виділяють мультифокальну трансректальну біопсію. Перед процедурою пацієнту дають місцеве знеболююче, після чого, за допомогою спеціальної голки, лікар проводить збір матеріалів. Цей метод виконується через пряму кишку з постійним контролем через УЗД. Всього вона займає лише 3-5 хвилин.
  • Трансуретральна передбачає обстеження через уретру. В цьому випадку можна використовувати як місцеве знеболююче, так й наркоз. Проводять процедуру за допомогою ендоскопу, який має відеокамеру та підсвічування, завдяки чому можна легко й точно контролювати обстеження. Цей метод дозволяє виявляти навіть най підозрілі ділянки та встановлювати більш точний діагноз.
  • Останній різновид — трансперинальний. Виконується розріз промежини, через який лікар робить збір матеріалів спеціальною голкою та під контролем УЗД. Після процедури накладають шви. Й такий різновид є найменш популярним, адже він є доволі неприємною й потім потребує оглядів розрізаної ділянки.

Але, звісно ж, будь-який метод встановлюється лікарем залежно від стану хворого та інших факторів, саме тому слід обирати кваліфікованого уролога, котрий буде проводити обстеження та займатися лікуванням.

І, так як найкраща урологія у Львові знаходиться саме в «Urologist Valetskyi», ця клініка буде найкращим Вашим вибором. Ви точно не пожалкуєте про це, бо там працює ціла команда кваліфікованих фахівців, котру очолює керівник блоку ендоурології в Лікарні швидкої медичної допомоги м. Львова. Вам буде забезпечене якісне обстеження та лікування за допомогою сучасного обладнання.