“У деяких містах покращення для ВПО діє лише на папері”, – нардеп Віталій Войцехівський

Народний депутат України від Черкащини Віталій Войцехівський відмовився від відшкодування з держбюджету на житло та службові відрядження. Каже, що для нього це є принциповою позицією.

В інтерв’ю журналістам ПроВсе Віталій Войцехівський погодився розповісти, яку має заробітну плату, які законопроекти готує з колегами та яка наразі доля додаткових виплат для військових.

Ви зараз багато часу приділяєте переселенцям. Що вже зроблено в цьому напрямку і що в планах?

В Україні офіційно зареєстровано п’ять мільйонів внутрішньо переміщених осіб і не всі вони повернуться до своїх домівок після деокупації. Активно відкриваємо центри ГО «ВПО України» на території всієї країни. Моя команда опікується відкриттям таких центрів в Черкаській області. Це – місце, де сім’ям, що постраждали від військових дій надається всебічна допомога: пошук роботи та житла, юридична і психологічна консультації, допомога в оформленні документів, контактування, у разі потреби з різними службами тощо. До того ж в таких офісах є різні консультації як для дітей, так і для дорослих. В планах прийняття законопроектів і програм, які урегулюють та соціально адаптують переселенців до тих територій, де вони наразі проживають.

Чи були у вашій практиці ситуації, коли приїжджали в певне місто, місцеве керівництво рапортувало про зроблену роботу, а самі переселенці заперечували це і вам доводилося втручатися, аби вирішити проблему?

Читайте також: Віталій Войцехівський » Усі об’єдналися довкола нової релігії – Збройні Сили України

На жаль, так буває. Нещодавно спільно з колегами з міжфракційного об’єднання «ВПО України» відвідали декілька міст та обласних адміністрацій. Не заперечую, чимало роботи чиновники роблять, але в деяких містах, наприклад, покращення для ВПО діє лише на папері. Як вам мобільні будиночки для ВПО на території психоневрологічної лікарні? Таке теж є, тому намагаємося якомога більше їздити регіонами та спілкуватися з владцями і особисто з переміщеними особами.

Нещодавно ви з колегою відкрили ще один офіс ГО “ВПО УКРАЇНИ”. Що можете сказати про роботу вже діючих і, можливо, якісь нововведення є у новостворених?

Останніми відкрили офіси в Умані та Каневі. Їх унікальність саме в тому, що офіс-менеджерами конкретно у цих офісах є дівчата-переселенці. Тобто ми вже забезпечили роботою, як мінімум, двох ВПО. Вони – дуже активні і тому в Умані вже розпочали на базі офісу так звану «Школу для дівчаток», де дітей навчають гарним манерам, етикету, fashion. До речі, вчителі теж дипломовані, переселенці. В Каневі історія схожа, але закцентувалися на ознайомленні з областю. Екскурсійно та онлайн переконуємо, що Черкащина – найкраща, а, отже, ВПО мають залишатися саме тут.

Над якими наразі власними законопроектами працюєте? Скільки загалом законопроектів ви написали?

Читайте також: Віталій Войцехівський » “Перемога все-таки буде наша, адже з нами Бог, ЗСУ та патріотичні люди”

Спільно з міжфракційним об’єднанням працюємо над законопроектами, які полегшать життя людей, постраждалих від війни. Це не лише ВПО, а й вдови, хлопці, які потребують реабілітації, діти військових. Я співавтор більше десятка законопроектів. Основні – внесення змін до Закону України “Про співробітництво територіальних громад” щодо упорядкування окремих питань співробітництва територіальних громад, «Про внесення змін до деяких законів України щодо оптимізації трудових відносин в умовах воєнного стану», про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо припинення державних підприємств та підприємств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує 50 відсотків, про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реінтеграції та відновлення прав дитини.

Яка доля виплат премій військовим, адже нещодавно рішення про це було заблоковано. Ваша думка з цього приводу?

Верховна Рада підтримала поправку до закону, яка передбачає повернення додаткових виплат у розмірі 30 тисяч гривень для військовослужбовців, поліцейських та працівників ДСНС незалежно від району виконання ними завдань. Однак ця стаття витрат передбачає видатки бюджету на 154 мільярди гривень. Наразі шляхи вирішення цього питання лишаються відкритими.

Днями українців обурило, що за критику влади у соцмережах деякі депутати пропонують карати. Справді під час війни потрібно це робити, чи чому з’явилася подібна ідея?

Читайте також: “Війна – не привід для повернення сталінізму”, – Віталій Войцехівський

Взагалі-то, якщо я правильно вас зрозумів, то мова йде про законопроект 9223 «Про внесення змін до Кримінального і Кримінального процесуального кодексів України щодо встановлення відповідальності за окремі дії проти основ національної безпеки». Законопроект спрямований на боротьбу з ботами і не порушує прав і свобод громадян.  На жаль, соцмережі не дуже реагують на повідомлення про фейкові профілі і сторінки, які причетні до інформаційних атак. Але цю проблему, певно, треба вирішувати іншими законодавчими змінами, які дозволять посилити позицію спеціально уповноважених державою органів  у комунікуванні з офіційними особами соцмереж.

Парламентські вибори рано чи пізно відбудуться. Чи будете балотуватися на ще один термін до Верховної Ради?

Вибори – це далека перспектива, сьогодні потрібно думати та робити все задля перемоги

За час, поки ви є народним депутатом, що вдалося зробити для Золотоноші?

Не хочу виділяти Золотоношу серед інших населених пунктів мого округу, я депутат обраний не лише від Золотоноші. Я депутат військового періоду, а тому дещо обмежений військовим станом. Фонду соціально-економічного розвитку, який раніше на потреби округу використовували колеги-мажоритарники наразі немає, однак за цей період саме для Золотоноші вдалося залучити більше десяти мільйонів гривень. Це, в основному, медичні та комунальні потреби.

Часто українців цікавить, яку має зарплату народний депутат. Скільки в місяць ви заробляєте?

Посадовий оклад народного депутата України – члена комітету складає 24 810 гривень. Я вирішив принципово не користуватися коштами на відшкодування житла, пального та на службові відрядження.

Чи донатите на ЗСУ? Яким був найбільший донат і на які цілі?

Я не тільки, як і всі українці, допомагаю нашим Збройним силам, а й сам їжджу на фронт. Прикладом в цьому для мене є наш президент. Ми спільно з однодумцями теж часто буваємо на лінії фронту. Кілька десятків авто вже передано нашим хлопцям, окрім цього дрони, амуніція, продукти харчування. Скільки витрачаємо на потреби фронту не рахую, бо свобода немає ціни.

Чи завершилася для вас історія з рейдерством Красногірського олійного заводу?

Особисто для мене ця історія завершиться, коли в законний спосіб будуть покарані замовники. До того ж, на диво, мене постійно приплітають до самого рейдерства, хоча законна власниця Ольга Полозова неодноразово заявляла, кому вона дякує за те, що завод все ж вдалося відстояти. Серед людей, які відстоювали сторону закону – працівники підприємства, поліція, керівництво громади і району, народний депутат. Адже саме на моєму окрузі склалася така ганебна ситуація. Після «чорного піару» я став більш популярним і зараз загальноукраїнські видання активно комунікують зі мною. До речі, після того, на мою електронну адресу надійшло більше двадцяти листів про рейдерські атаки в різних куточках нашої держави. Наразі депутатські звернення і по цим справам надіслані мною у  відповідні органи.