Віталій Войцехівський » Усі об’єдналися довкола нової релігії – Збройні Сили України

Сьогодні, як на мене, дійсно знаковий день, котрий усю історію Незалежності був суто професійним і лишався осторонь громадськості. Ну максимум, в народі називали чомусь «день козака». Свої слова вітань нашим героям я висловив уранці, а тепер трохи про інше.

Усі нині об’єдналися довкола нової релігії – Збройні Сили України. Я недаремно вжив термін «релігія», я вжив його контексті «суспільна». Адже, адекватні українці об’єдналися у своїй любові та повазі до ЗСУ, незважаючи на будь-які релігійні вподобання, відкинувши будь-які суперечки. Підкреслюю – адекватні. На щастя нас абсолютна більшість, 2022-й змінив усе.

І мова не лише про релігію. Усе значно глибше та ширше. Дуже обережно ставлюся до висловлювань на історичні теми. Десь у мене свої погляди, десь я можу чогось не до кінця знати чи усвідомлювати, тому акуратно намагаюсь обходити. Більше сьогодення зазвичай цікавить. Проте проведу таку аналогію. Не секрет, що окупанти, окрім різних нецензурних епітетів, усіх нас міряють одним словом – націоналіст. По суті, так і є. Усі ми стали націоналістами.

Можна дуже по-різному трактувати поняття «націоналізм», усе залежить від конкретних часів, обставин і місцевості. Але ось, наприклад, чи знаєте ви головне гасло українських націоналістів першої половини минулого століття? Ледь не на кожній листівці було. «Воля народам – Воля Людині». Нічого не нагадує?

Та це ж те, що нині відрізняє нас від окупантів. Нашу політичну націю від незрозумілого вінегрету під триколором. Підкреслюю – політичну. Ми нарешті почали і впроваджуємо невідворотній процес, якому, наприклад заздрили колись тим самим американцям. Ми будуємо справжню політичну націю, коли не важливе твоє етнічне походження, головне – власне позиціонування і відчуття – я українець, політично.

За ці складні місяці в рамках своєї діяльності я скількох людей побачив, у стількох місцях, що голова часом обертом йде. І ми всі працюємо. Усі етноси. Не буду перелічувати зайвий раз…

Ми гуртом стоїмо пліч-о-пліч і будуємо спільне майбутнє. На усіх фронтах. Бо ми – українці. Знаєте, такий націоналізм мені подобається. Не знаю, як складеться наше життя після Перемоги, але поки що в голові тільки вкрай позитивні ноти.

Ми. Все. Робимо. Правильно.
Слава Україні!Слава ЗСУ!
Ще раз вітаю із професійним святом!

Віталій Войцехівський,

народний депутат України IX скликання

Читайте також: Віталій Войцехівський » “Перемога все-таки буде наша, адже з нами Бог, ЗСУ та патріотичні люди”

 

На зображенні може бути: 2 людини та люди стоять