Алла Прокопчук » Основа здорового балансу – розуміти, з чого складається ваше життя

Баланс. У період, коли в нас вже дуже тривало тривають емоційні гойдалки, невпевненість в майбутньому, багато стресу, переживань, болі яка нас оточує – важко знайти баланс у житті, у своїх емоціях та діях.Питання БАЛАНСУ собі ставлю також дуже часто, бо я – дружина, мама, лікар, студент, домогосподарка. То ж за цим основним переліком моїх ролей вже питання балансу стоїть гостро.На сьогодні для мене найбільш дієвий інструмент для вимірювання балансу в моєму житті – колесо-балансу. Із ним розберемось пізніше.Зараз давайте дамо коректне визначення балансу🧐Баланс – не рівновага.

Баласувати – це постійні мікро- й макрорухи. Десь більше, десь менше. Бути в рівновазі й ідеально розподіляти увагу, час, сили, енергію між усіма сферами життя неможливо. Бажання зафіксувати рівновагу й постійно її контролювати призводить до зайвої напруги. А через напругу балансу не досягти.

☝️ стан балансу – це скоріше, усвідомлене управління своєю увагою.

✌️ балансувати – значить розуміти, де зараз більше вашої уваги, чому ви сьогодні робите такий вибір, як і коли ви будете заповнювати інші сфери.

Давайте розглянемо приклад для людей які працюють🫠:

У кожного бувають важливі проєкти, сезонні звіти, які вимагають приділити більше часу роботі, ніж зазвичай.

За цих обставин важливо не звинувачувати себе у руйнуванні ідеальної картинки балансу. Нехай ми зараз не приділяємо достатньо уваги (сім’ї, чи спорту, чи розвитку). Але якщо розуміємо, що це тимчасово, то із сім’єю можна домовитися, а спорт і відпочинок- запланувати як винагороду за результат на роботі😉.

Основа здорового балансу – розуміти, з чого складається ваше життя, куди зараз спрямована ваша енергія, і вміти приділяти увагу всім життєвим сферам. Нехай це буде не одночасно, головне- що усвідомлено.

Шукаєш гармонії рушай в дірект, записуйся на консультацію навчу балансувати між сферами життя в кайф❤️

Алла Прокопчук,

Лікар загальної практики Золотоніського Центру первинної медико-санітарної допомоги (сімейної медицини)

Лікар паліативної допомоги
Психолог