Очільник золотоніської травматології Юрій Мазур: вірність професії, пристрасне дозвілля, мудрий погляд

Знайомство із Золотоніською багатопрофільною лікарнею триває! І головними героями чергової розповіді видання Золотоноша.City виступають сьогодні відділення та лікарі, до яких звертаються люди з переломами, вивихами, розтягуванням кінцівок тощо. Це – травматологічне відділення. Очолює золотоніську травматологію – відносно молодий, як для своєї посади, а разом з тим, вже бувалий у бувальцях та мудрий – Юрій Мазур. Свій пост він обіймає віднедавна, а саме – із січня 2022 року. Тоді Золотоношу спіткало лихо, адже у кращий світ вирушив на вічний спочинок тодішній керівник, один зі світочів української травматології, Володимир Сержук.

І Юрія Григоровича призначили вести золотоніських травматологів у подальші випробування.Вірність професії

Пан Юрій виріс у родині лікарів, тож з дитинства перебував у сприятливій для вибору цієї професії атмосфері. Батьки не тиснули на стадії фахової самоідентифікації сина, адже він сам бачив у тому своє покликання. Після 6 років у Одеському державному медичному університеті, Юрій Григорович пішов в інтернатуру у напрямку травматології.

Очільник золотоніської травматології: вірність професії, пристрасне дозвілля, мудрий погляд

Вибір спеціалізації лікар аргументує дуже просто: рухався батьковою стезею, яку той торував собі неподалік Золотоноші – у Чорнобаї. І вже у 2001 Юрій Мазур розпочав свій шлях у золотоніській лікарні.

На думку пана Юрія, найтяжчим у перші роки роботи було відчувати і поділяти біль своїх пацієнтів. Вести хворого, перейнявшись його недугою, від надходження на лікування і до самісінького одужання.

Юрій Григорович – справжнісінький фанат своєї справи. Для нього професія лікаря це не просто спосіб заробити гроші чи буденність – для нього це стиль життя. Він – віртуоз справи, а акценти у роботі розставляє на необхідності прожити і відчути випадок кожного. Так, скажімо, пан Юрій вважає за улюблену частину своєї діяльності, коли після оперативного втручання або іншого лікування – є результат, покращення якості життя тощо.

Водночас ненавидить у професії Юрій Мазур безсилля. Це та мить, коли ти не можеш допомогти хворому через, скажімо, присутню у нього важку супутню патологію. Є персонал, є обладнання, всі можливості, подібні оперативні втручання – буденна справа, але разом з тим – пацієнту просто не можна допомогти через якусь патологію. Це момент, коли людина лишається у складному стані, але ти нічим не можеш зарадити.

Юрій Григорович – практик. Коли тягар нової посади ліг на плечі, він не став обмежувати практичну складову своєї роботи і все так же активно продовжує прийом та лікування людей. Єдине, стало дещо більше відповідальності, організаційної діяльності та роботи з персоналом.

Разом з тим, вихваляти ані себе самого, ані відділення загалом, пан Юрій не береться. Скромність не дозволяє, адже краще за будь-які слова – за лікаря говорять його вчинки. І тим єдиним, на чому Юрій Григоворич акцентує увагу, є дуже простий, але неймовірно важливий постулат: відповідальність лікарів від моменту знайомства з пацієнтом і до миті, коли його життя та здоров’я буде у цілковитій безпеці.

Класичний день золотоніського травматолога наповнений від «А» до «Я» подіями. Так, починаючи зі здачі та відповідно прийому зміни зранку, завершуючи обходом усіх хворих – це вже з 8 і до 9 ранку. Після 9 – зазвичай починається операційний день. Він може бути абсолютно різним, починаючи від рідкісних випадків, коли операцій немає, завершуючи надскладними оперативними втручаннями по кілька на день. 

Затим Юрій Григорович займається консультативним прийомом, а також жаліється, що значну частку часу забирає оформлення різноманітної медичної документації. До слова, історії хвороби пацієнтів зберігаються аж 25 років у медичному закладі. Також багато часу забирає і останнє ноу- хау від НСЗУ – клінічне кодування, коли кожен з лікарів звітується перед загальною системою про кожного пролікованого хворого, це необхідно для належного фінансування нашого лікувального закладу.

Завершує свій робочий день пан Юрій вечірнім оглядом вже прооперованих хворих і вивченням документації та проблем нових пацієнтів, які готуються до проведення оперативних втручань наступного дня.

Також скромність читається у оповитому таємничістю запитанні про оцінку поточного рівня травматології, адже замість взятися вихваляти саме відділення чи окремо взятих лікарів, Юрій Григорович зосередив увагу на тому, що певну планку у роботі задали свого часу досвідчені фахівці найвищого рівня, деякі і наразі все ще при ділі. А тому – результати хороші, як якість, так і спектр послуг – як у травматології, так і у ортопедії. Але хотілося б мати ще більше обладнання, ще більше загалом матеріально-технічного забезпечення, аби спеціалісти могли реалізовувати свої навички сповна і допомагати якнайбільшій кількості людей.

Пристрасне хобі

У свої 44 Юрій Мазур є активним поціновувачем футболу. Він зайнявся ним ще у 1 класі, і донині ця гра просто-таки не відпускає його з поля. Як зауважує лікар, це навіть більше, ніж просто хобі.

Почавши з малого, Юрій Григорович може зрештою похизуватися міцною командою, до створення якої вже багато років тому мав безпосередню причетність, а також хорошим здоров’ям, яке вдається підтримувати зокрема завдяки такому спортивному способу проведення дозвілля.

Уже в наступному році пану Юрію буде 45 років і він чекає цього(?!), щоб перейти грати у наступну вікову категорію, де зможе грати з однодумцями-лікарями приблизно свого віку. На думку чоловіка – це буде приносити йому максимальне задоволення.

Мудрий погляд у майбутнє

Майбутнє золотоніської травматології Юрій Мазур описує цілком не кепське, можна навіть сказати, аж казкове, проте разом з тим, слухаючи його і усвідомлюючи поєднання досвідченості та далекоглядності, можна припустити, що все може складатися і краще.

— Я бачу наше майбутнє у тому, що ми будемо продовжувати працювати, лишаючись командою однодумців, головна мета яких – покращення якості життя пацієнтів. Це як люди з хронічними проблемами, так і ті, на чиєму життєвому шляху сталися непередбачувані прикрощі. Ми намагаємося робити все можливе і від нас залежне, щоб позбавити пацієнтів тих клопотів та недоліків, з якими вони звертаються і, наголошую, повернути якість їхнього буття, – говорить Юрій Григорович.

Пан Юрій вважає, що колектив завжди буде рухатися тільки вперед, засвоювати нові лікувальні техніки і розвиватися у своєму ремеслі, впроваджуючи все нові і нові методики оперативних втручань. 5 лікарів – Юрій Григорович і четверо його підлеглих мають на меті тримати рівень, заданий попередниками і лише покращувати його, підвищуючи планку для наступників.

Своєю мрією Юрій Мазур називає дуже, здавалося б, просту, але неймовірно глибоку та філософську річ: лікар має прагнення просто спокійно виконувати свою роботу, отримувати від цього певне задоволення – втіху від того, що його дії допомагають людям тут і зараз, а також – мати для того усе необхідне, від власного здоров’я до технічної бази золотоніської травматології.

— Дуже хочеться, щоб матеріально-технічна база відповідала нашому рівню знань та навичок, – зазначає він. 

Крім того, Юрій Мазур не лише досвідчений спортсмен та висококваліфікований фахівець, який здатен виховати майбутнє покоління травматологів, а ще й люблячий батько, який має двох дітей – Євгена та Олексія, і чоловік. Дружина пана Юрія, Олена Мазур, також лікарка і очолює першу амбулаторію золотоніського Центру первинної медико-санітарної допомоги. Особливого представлення Олена іванівна не потребує, бо вона добре відома і авторитетна педіатриня. Натомість сини Юрія Григоровича не продовжили лікарську династію, а обрали власний життєвий шлях.