Золотоніський ліцей – на варті українського тилу [ФОТО, ВІДЕО]

На тлі повномасштабної війни на сторінках Золотоноша.City висвітлювалась волонтерська діяльність як закладів і підприємств, так і окремих громадян та цілих колективів. Абсолютно усі об’єдналися навколо спільної мети, а водночас журналісти цього видання — продовжують традицію і збирають усі ці історії до одного знаменника.
Сьогодні розповідають про великий колектив, який покликаний навчати прийдешні покоління розуму і вмінню, а також власним прикладом демонструвати, як нащадки мають жити в цій країні. Отож, героєм оповіді став Державний навчальний заклад «Золотоніський професійний ліцей».
Кожен вносить свою частку у перемогу. Одними з таких людей є працівники ліцею. І нині журналісти Золотоноша.City згадують найважливіші моменти, коли педагоги долучалися до підтримки Збройних сил та народу України.
Отже, саме 18 березня колектив ліцею виступив із першою заявою про свої здобутки на, так би мовити, тиловому фронті:
— Напад росії на Україну не залякав, а ще більше згуртував українців. Багато чоловіків нашого ліцею вступили в ряди тероборони, дехто в лави ЗСУ. Колектив закладу кожного дня робить свій посильний внесок: печемо пиріжки, варимо вареники, шиємо розгрузочні жилети, та віримо, що праця кожного з нас допоможе відчути затишок домашнього тепла та стане своєрідним оберегом для всіх захисників. Зібрали та доправили до воїнів територіальної оборони громади найнеобхідніше: засоби гігієни, одяг та продукти. Нехай ангел охоронець оберігає всіх захисників! Разом до перемоги! Все буде Україна! Героям слава! – ішлося у дописі на сторінці ліцею у мережі.
Поміж іншим, директор закладу, Костянтин Короткий, також подався до лав ЗСУ від початку широкомасштабного вторгнення, але дещо згодом був змушений покинути службу через віковий критерій. Але попри це, чоловік регулярно відвідує фронт, доставляючи бійцям провіант і реманент, який виготовляють ліцеїсти.
А щоб підняти моральний дух захисникам, працівники-чоловіки, «золоті голоси» ліцею, подарували пісні у відео-форматі.
Ліцей регулярно відзначав цей важливий внесок у свою діяльність, а також не соромився у час потреби просити про допомогу. Так, скажімо, на початку літа ліцеїсти звернулися до громадськості, прозвітувавши про понад 1000 відшитих виробів, подякувавши владі та усім небайдужим за посильну поміч і попрохавши фінансової підтримки, щоб не зупиняти діяльність ні на день. А нещодавно, ліцеїсти розпочали збір непотрібних газових балонів для виготовлення буржуйок для потреб захисників, а також описали потребу у продуктах для посилок на фронт.
Крім того, для максимального залучення у всі можливі процеси, які можуть посприяти спільній справі, ліцей також приєднувався і до спільних ініціатив. Зокрема, це і участь у фізкультурному онлайн-челенджі «Разом до Перемоги», з подальшою передачею естафети Державному навчальному закладу «Іркліївський професійний аграрний ліцей».
На стінах ліцею наразі встановлені іменні пам’ятні плити на честь загиблих випускників ліцею, що боронили Україну. Але навіть не прагнення помсти за мертвих спрямовує праведний гнів ліцеїстів. Це робить прагнення допомогти живим. Адже багато випускників – а також представники колективу – зараз стоять на рубежах, стримуючи ворога.
Одним із них є славнозвісний Роман Грибов, який, поміж іншим, не забув про свою alma mater і після свого звільнення з полону відвідував заклад.
Тому, зціпивши зуби та зібравши волю в кулак, ліцеїсти продовжують боротися – кожен як уміє, як знає і як може, монолітом, невтомним і таким, на який може покладатися фронт. Адже доки на варті тилу стоять такі люди – ворог не має навіть примарної надії на те, що зможе вигризти бодай кусень української землі.