Юні золотонісці збирають кошти для ЗСУ, продаючи хендмейд [ФОТО, ВІДЕО]

Чим славиться Золотоноша? Безперечно, своїми золотими людьми, які примножують її славу і зміцнюють імідж. Нині, коли значна частина золотоніських мужів стала на захист рідного краю, їм на підтримку прийшли діти – наша гордість, наша честь, наше майбутнє.

Видання Золотоноша.City розповідає, що волонтерство у Золотоноші під час повномасштабного вторгнення набуло культового значення. Такого стрімкого зростання благодійництва, і допомоги не було за всі роки незалежності. Допомагають усі – від малого до старого. І саме молоде, підростаюче покоління своєю активністю і самосвідомістю заслуговує особливих слів захоплення.

Дорослі проводять ярмарки, залучають благодійників, волонтерять, а чим можуть допомогти діти? Виявляється, зібрати кошти, продаючи власноруч виготовлені товари для золотоніських дітей – не проблема. Маленькі, але такі талановиті, свідомі, настирливі й безстрашні!

У переддень своєї річниці Золоте місто живе волонтерством золотих дітей

Минулий тиждень був як ніколи насичений дитячими донатами. Так співпало, дівчатка з різних куточків міста взялися волонтерити і збирати кошти для ЗСУ. Це попри навчання в школі, гуртки і домашню роботу.

— Якось іду додому, у руках пакети з продуктами, щойно скупилася, коли назустріч дівчинка: «Я збираю на ЗСУ!». А я так розгубилася, якраз гаманець порожній, щойно все залишила в магазині, так незручно…І сама ж якраз збираю на тепловізор. Через три дні ця дівчинка приходить до мене на роботу, приносить кошти «для допомоги ЗСУ», – розповідає про першу зустріч з юними патріотами Тетяна Решотка.

Жінка – знаний у Золотоноші волонтер, збирає кошти на потреби ЗСУ. До неї, зазвичай, звертаються всі, хто потребує матеріальної чи фінансової допомоги.

Загалом за останній тиждень до неї завітали три групки дівчаток і принесли в загальному 6169 (!) гривень.

Редакція газети «Златокрай» поспілкувалася з мамами ініціативних дівчат. Про них – далі.

Група №1: Віолетта Возна, Аня Шабалкіна, Софія Гавриленко, Настя Соколенко.

— Донька була в гостях у Смілі. Там побачила, що дітки збирають гроші для ЗСУ. Їй теж захотілося доєднатися, внести свій вклад. Почала робити наліпки, вирізала і кріпила на двосторонній скотч. Перші 135 гривень з продажів вторгувала у Смілі, – розповідає мама ініціаторки збору Віолетти – Оксана Возна.

У Золотоноші десятирічна дівчинка доєднала до благодійництва свою однокласницю Аню Шабалкіну, батько якої служить у ЗСУ. Продавати товар школярки вирішили на лавках біля маркету у районі «газовиків». Наступного дня до дівчат доєдналися інші діти із сусідніх будинків. Розстеливши покривало на сходах маркету, юні патріотки правили торги. Продавали хендмейд: наклейки, вироби із бісеру, патріотичні браслети. За кілька днів енергійні й непосидючі подруги виручили 3127 гривень. Кошти урочисто передали місцевим волонтерам, а за декілька днів донесли ще 256 гривень.

Група №2: Єлизавета Стоян, Настя Пашкевич, Анна Шульга, Анна Гордієнко, Яна Тогобіцька.

— Донька побачила в інтернеті,що діти в шахмати грають і таким чином збирають гроші для ЗСУ. Вирішила і сама спробувати допомогти українським захисникам. Ліза любить плести браслети з бісеру, резиночок і намистин. За літо багато прикрас зробила, тому спитавши в мене дозволу, зібрала подружок-однокласниць і разом попрямували в центр, – розповідає мама юної патріотки Тетяна Стоян.

Локацією для торгівлі дівчата обрали лавки біля клумби, навпроти торгівельного центру, на них і розклали свій крам: браслети, брелоки, іграшки, термопідставки під гаряче. На картонці написали «Збір для ЗСУ».У перший день вторгували близько 1000 грн. За 4 дні – 1671 грн.

Деякі перехожі просто кидали гроші, інші скрупульозно обирали товар. Найбільше дівчатам запам’яталися військові, вони не тільки купували браслети, а й зробили замовлення у майстринь на синьо-жовті та червоно-чорні. Це було найприємніше!

Група №3: Тамара Пуха, Ірина Костогриз і Злата.

12-річна Тамара, учениця санаторної школи – комунікабельна, ініціативна і енергійна. Після початку війни дівчинка постійно шукала варіанти як допомогти українським захисникам. Спочатку систематично малювала малюнки і передавала їх до Черкаської скриньки для підтримання духу бійців ЗСУ. З настанням осені вирішила збирати кошти на теплий одяг для захисників. На відміну від більшості ровесниць дівчина віртуозно налагоджує контакт із перехожими. Тож, зібравши подруг, які вміють плести браслети, розділили роботу. Тамара виконувала роль продавця.

— Я купила 10 різнокольорових наборів резинок для браслетів. Дівчата плели прекраси, а Тамара ходила продавала. Зібрали 1115 гривень. Каже: «Головне, щоб гроші дійшли до цілі», – підкреслила мама волонтерки Ірина Пуха.

Згуртованість, емпатичність, доброта і незламність – це риси, за якими можна ідентифікувати українця. Саме в біді виявляються кращі якості людей. Такі ще юні, і з такими дорослими вчинками – приклад для наслідування.

Читайте також: Продуктові набори для переселенців у Золотоноші: як їх отримати та які продукти наявні [ВІДЕО]