Гуманітарну допомогу від нардепа спрямують паліативним хворим

17 серпня Золотоніський міський центр первинної медико-санітарної допомоги отримав гуманітарну допомогу від народного депутата України Віталія Войцехівського. Голки, шприци, перев’язувальні матеріали, бандажі та інші медикаменти спрямують на догляд за паліативними хворими. Про це повідомляє видання Золотоноша.City.– Паліативна – це допомога пацієнтам із захворюваннями, які в силу тих чи інших причин не підлягають лікуванню. Це або тяжкі інвалідизуючі, або із захворюванням нервової системи, які не піддаються ні лікуванню, ні реабілітації, або онкологія пізніх стадій. Наше завдання – максимально прибрати всі ті незручності, які дає хвороба тяжкохворому та мінімалізувати тягар на родичів хворого, – пояснив головний лікар міської первинки Олександр Прокопчук.

 

Гуманітарну допомогу від нардепа спрямують паліативним хворим

Для цього навесні в закладі була створена паліативна команда з чотирьох лікарів, такої ж кількості медсестер та психолога. Одна виїзна команда складається з лікаря та медсестри. Вони тримають зв’язок із сім’єю хворого, а також безпосередньо виїжджають додому до пацієнта – оглядають, роблять перев’язки. У разі потреби – вакцинують. Є лікар, який їздить і щеплює від коронавірусної інфекції. Станом на сьогодні чотири бригади обслуговують 145 золотонісців.

– Пацієнти або їх родичі звертаються зі своїми скаргами до сімейних лікарів. Ті, за потреби, скеровують людей до нас. Ми оглядаємо, вивчаємо діагноз, визначаємо стан пацієнта і тип догляду, – розповів координатор закладу по наданню паліативної допомоги Сергій Подолинний. І додає, що складні діагнози дуже важкі для сприйняття і найтяжче говорити пацієнтам про неминуче, багато хто не може з цим змиритися.

Усі лікарі, які входять до команди паліативної допомоги мають основну зайнятість: Олена Луганська – лікар-педіатр, завідувачка амбулаторії №2; Наталя Галат – лікар загальної практики сімейної медицини амбулаторії №1, Сергій Подолинний – лікар-терапевт амбулаторії №1, Алла Прокопчук – лікар загальної практики сімейної медицини амбулаторії №2. Паліативна допомога – це понаднормова робота, якою медики займаються після основного прийому пацієнтів.