У Благодатному найстаріший стадіон громади прийняв перший матч після часткової реконструкції

Закладена у 1936 році спортивна арена у селі Благодатне, що на Золотоніщині, минулого року потрапила у президентську програму #ВеликеБудівництво. Видання Золотоноша.City розповідає, що завдяки амбіційному старості села Дмитру Шевченку та сільським активістам, спортивна локація отримала шанс на життя. Ще влітку 2021 територію стадіону розчистили, вирівняли та утрамбували.  Видатки цілком забезпечила держава. Роботи тривали на повну: грейдерування поверхні, укатування нового ґрунту та таке інше. Наприкінці провели невід’ємну для стадіону частину: вслали покриття. Останні устаткування, на кшталт малювання розмітки, облаштування поливу тощо – виконували самі благодатнівці (не без допомоги місцевих спонсорів), оскільки, у зв’язку з нападом росії, деякі надходження з бюджету були заморожені.

– Свого часу стадіон був дуже затребуваним, усі заходи відбувалися саме на ньому, – зазначав взимку минулого року у коментарі для Золотоноша.City староста Благодатного Дмитро Шевченко. – Проте згодом – цей усталений звичай відійшов, що призвело до занепаду локації.

Тоді Шевченко не брався прогнозувати терміни виконання роботи і відкриття стадіону. Зважаючи на подальші обставини, така позиція виявилася цілком слушною. Проте, попри всі складнощі та повномасштабну війну, вже 30 липня 2022 року «раритетна» локація продемонструвала на загал перший матч на новенькому полі.

На Золотоніщині саме розпочався районний футбольний чемпіонат. Тож відкриття сезону і перший офіційний матч після реставрації стадіону поєдналися у часі і у запеклому протистоянні зійшлися команди з Благодатного та Кропивни. Під поглядами вболівальників, гравці подарували результативну гру, яка завершилася з рахунком 4:2 на користь Благодатного.

Найстаріший стадіон Золотоніщини приймав свій перший матч після відновлення

– Вдячні супротивникам за гідну гру, – сказав Дмитро Шевченко. – Дуже тішить, що ми змогли свого часу ініціювати всі ці процеси зі стадіоном і тепер маємо пристойну локацію. Люди скучили за іграми, за емоціями, тож вболівати прийшло чимало. Поле було повністю підготоване до гри, команда вже понад місяць проводила тренування, тому все відбулося на найкращому рівні. Окрім того, помітна тенденція омолодження складу команди та загалом тих, хто цікавиться спортом загалом і футболом зокрема. Намагаємося залучати дітей до тренувань. Також, для прикладу, у команді виступають молоді, шістнадцятилітні гравці, які вже у цьому матчі виходили на заміни, – розповів староста.

На думку Дмитра Володимировича, на тлі війни людям потрібен якийсь позитив, тож старт сезону для Благодатного на рідному стадіоні був дуже своєчасним і зміг подарувати сільчанам таку собі розрядку від навколишніх негараздів.

Що відомо:

  • Стадіон на 5 тисяч місць тут відкрито у 1936-му році
  • У ті ж роки футболісти Благодатного стали першими переможцями всеукраїнських змагань серед команд сільських колективів фізкультури
  • Шефство над колективом узяли київські “Динамівці”
  • На базі  футбольного колективу Чапаєвки була створена збірна команда колгоспників України, посилена іншими гравцями.
  • Під час Другої світової війни стадіон зазнав значних пошкоджень
  • Відновлений у 1946-му році