Відеоспостереження та патрулювання: як золотоніські лісівники дбають про пожежну безпеку [ВІДЕО]

Патрулюють територію, викопують захисні смуги та ведуть відеоспостереження. Саме так у лісах піклуються про пожежну безпеку, розповів Суспільному головний лісничий Золотоніського лісового господарства Ігор Міщенко. Цьогорічне літо посушливе, тож за ситуацією в угіддях пильнують ще суворіше.

Робочий день лісівників починається із поїздок на квадроциклах. За плечима у них обприскувачі з водою.

Черкаські лісівники дбають про пожежну безпеку

У лісі хвойні дерева, тож займання вогню – можливе, зауважив майстер лісу Станіслав Корсакевич. Нова техніка їм стала у нагоді:

“Ці квадроцикли дуже потужні, вони повнопривідні, легкі в користуванні і, найголовніше, що вони економні. Вони можуть доїхати у будь-яку точку лісу, там де не доїде машина. Якщо стається пожежа, то ми можемо її швидко ліквідувати”.Вздовж лісових кварталів працівники розорюють ґрунт. Роблять таке ж і обабіч дороги. Як пояснив Ігор Міщенко, такі смуги захищають насадження від поширення пожеж:

“У цьому році ми провели нові мінералізовані смуги – 321 кілометр. І 627 кілометрів провели догляду за ними. Тепер навіть при помірно сильному вітрі, вогонь не перекидається на іншу ділянку лісу. Тож ми проводимо далі обмурування мінералізованих смуг”.

Черкаські лісівники дбають про пожежну безпеку

Стежать за ситуацією у лісі також з екранів моніторів. Камери відеоспостереження охоплюють територію господарств: свого та сусідніх, зазначив інженер з охорони лісу Дмитро Лисенко:

“За допомогою камер ми бачимо лісові масиви нашого господарства: у якому вони стані, чи немає диму”.

Черкаські лісівники дбають про пожежну безпеку

Попри те, що нинішнє літо посушливіше, ніж торік, кількість пожеж у лісгоспі не збільшилася, прокоментував головний лісничий. Цього літа, як і торік, за півтора місяця виникало три загоряння. Але навіть така кількість є небезпечною:

“При лісовій пожежі різної інтенсивності буває вигорання дерев, кущів, лісової підстилки аж до мінералізованого шару грунту. Це знищує родючий шар ґрунту і потім це ускладнює відновлення лісу. Хоча ми проводимо там вирубування загинувшого лісу і створюємо лісові культури”, — розповів Ігор Міщенко.

Черкаські лісівники дбають про пожежну безпеку

Тож лісничий радить громадянам зважати на нинішню заборону відвідувати ліси, аби не додавати роботи лісівникам та рятувальникам.