У Золотоноші відновили роботу шість дитячих садків

У Золотоноші відновили роботу шість дитячих садків. Всі вони працюють за скороченим графіком – із восьмої години до тринадцятої, розповіла Суспільному начальниця відділу освіти Ольга Строкань. Станом на 11 травня до дошкільних закладів повернулися 150 дітей, серед них і двоє переселенців.

З іграшками, квітами та на самокатах о восьмій годині ранку поспішає у садочок малеча з батьками. На повернення до повноцінних занять чекали з нетерпінням:

“Ми спочатку дуже переживали, але з цим, що в нас так спокійно, то ми вирішили спробувати прийти сюди. Нас і цей графік влаштовує: пів дня вони з дітками гуляють, а потім дома. Розвиваються. Ми дуже задоволені”, — розповіла пані Юлія.

У Золотоноші на Черкащині відновили роботу шість дитячих садківНайбільше поверненню у садок зраділа донька, адже тут має безліч друзів, додала пані Оксана.

“Їй не вистачає компанії, не вистачає діток, спілкування, розвитку. Відповідно, мама не дасть, напевно, такий розвиток дошкільний, як дадуть наші вихователі”.

У Золотоноші на Черкащині відновили роботу шість дитячих садків

У закладі на випадок повітряної тривоги облаштували підвальне приміщення, як тимчасове захисне укриття.

“Укриття облаштували своїми силами, зробили все, що змогли. У діток є рюкзачки, там є підготовлені батьками чашки з теплою водою, адже не знаємо скільки годин будемо перебувати. Дітки будуть займатися, в якісь ігри будемо грати тут, щоб вони не сумували”.

Вихователька Наталія Паєвська розповіла, що за своїми вихованцями сумувала, то ж будуть активно відновлювати навчання:

“Сьогодні ми будемо на природі вже листочки рахувати і будемо обдивлятися те, що в нас зацвіло, що де піднялось, що де можливо помінялося. Будемо все на дворі згадувати все, що ми знаємо”.

У Золотоноші на Черкащині відновили роботу шість дитячих садків

До початку бойових дій у семи групах було 130 дітей. Нині відкрили три групи, у кожній з яких до десяти вихованців, розповіла завідувачка Людмила Якушина.

“Побачили запити батьків, зрозуміли, що дійсно немає де куди подіти діток деяким батькам. Потрібно працювати, годувати свої сім’ї, працювати на економіку нашої країни. Зараз садочок працює п’ять годин, короткотривало дітки перебувають у дитсадку, з дворазовим харчуванням. Два вихователі у кожній групі та помічник вихователя”, — пояснила завідувачка.

Шість садочків вже розпочали роботу, ще один може запрацювати з наступного тижня, розповіла начальниця відділу освіти Ольга Строкань. У кожному з них підготували все для безпеки дітей.

“Всі ті укриття, які є наявні, були впорядковані. Вони були, відповідно до вимог, наскільки це можливо, підготовлені. Станом на 11 травня два садочки не мають укриттів, тому є домовленість з укриттями, що розташовані поблизу. У разі повітряної тривоги дітки будуть розміщуватися там”, — пояснила Ольга Строкань.