«І бабусі приносили помідори-огірочки, і великий бізнес допомагав. Це єднання нації», – Войцехівський

Гостем ефіру програми “Політота” від 18000, яка відбулася 6 травня, став народний депутат, обраний по 197 округу, Віталій Войцехівський.

Про роботу народних депутатів після повномасштабного вторгнення, про ключові питання у ВРУ, про життя Золотоноші та громад 197-го округу у текстовій версії цього інтерв’ю:

ПРО РОБОТУ ДЕПУТАТІВ ПІСЛЯ 24 ЛЮТОГО

У воєнний час закони мають прийматися. 23 лютого ми були допізна у Верховній Раді, бо готувався закон про надзвичайний стан. А уже зранку 24 числа ми голосували за воєнний стан. З того часу збиралися неодноразово. Засідання – екстремальні. Ти ще не знаєш, де це буде, чи у будівлі ВРУ чи ні. Постійно змінюється час засідання, і це зрозуміло.

Депутати забули чвари, які були. Ті, хто прийшов у ВРУ для чогось іншого, то їх зараз немає на засіданнях. Президент був на пленарному засіданні, і він сказав: «ви або працюєте за кордоном, або ви мертві». Це єдині причини, чому депутати можуть бути відсутні.

Ти маєш бути на засіданні, ти маєш приймати закони, бо держава повинна працювати. І ті, хто зараз є в залі, це люди, які прийшли працювати для держави.

Ключові рішення за цей час? Забезпечення нашої армії: виділення, перерозподіл коштів. Закони при колаборантів. Ми маємо покарати їх. Заборона проросійських партій, підтримка переселенців, підтримка територіальної оборони. Закони приймаються.

ПРО КОМУНІКАЦІЮ З ОПЗЖ

Депутатів «льовочкіних» не бачив, не бачу зараз Рабіновича і Королевську. Ви згадали (журналіст запитував нардепа Василя Німченка – ред.) про Німченка – так, він відвідує засідання. Шуфрич і Бойко ходять на засідання.

Ті, хто ходять зараз на засідання, вони голосують. Вони зараз інтерв’ю дають, про гуманітарку повідомляють… Здається, вони просто хочуть відкупитися за свої гріхи.

Зараз опрацьовується законопроект про заборону займати посади людям, які були засновниками або членами проросійських сил. Цей закон на часі, але тут є тонка межа між правами, Конституцією, міжнародними інституціями.

ПРО НУЛЬОВЕ РОЗМИТНЕННЯ

Зміни до законопроекту – на часі. Наміри – хороші. Є люди, які втратили авто, є автомобілі для збройних сил. Але є і ділки, які скористалися моментом і завозять авто, аби перепродати їх. Черги, які зараз стоять на кордоні з Польщею – вони підривають авторитет нашої держави.

Я би закон повністю не відміняв. Сьогодні ми обговорюємо, щоб внести зміни. Не варто змушувати людей ходити за довідками. Якщо ти учасник бойових дій, то ти маєш право заводити. Якщо завів, видається свідоцтво на авто, і протягом певного часу ти не маєш право продавати його, тобто ти завіз для себе.

Ходити за довідками? Волонтерам ходити по довідки – неправильно. Я думаю, їм буде видане посвідчення. Це один із варіантів, які зараз розглядаються.

ПРО ЗАКОНОПРОЕКТ ПРО МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ ПІД ЧАС ВОЄННОГО СТАНУ

Нині до законопроекту більше 400 правок.

Обласна рада – має працювати і треба розділити обов’язки. Керівник військової адміністрації має забезпечувати армію, а рішення, як взяти ресурс і розподілити, мають визначати депутати, яких обрав народ. На Черкащині, наприклад, це так має діяти.

Згідно із законопроектом, головам громад надається більше прав, вони можуть виносити рішення без скликання сесії, повідомивши голову ОВА. Це більше стосується районів, де йдуть бойові дії. Де депутати від опзж не ходять на сесії. Треба рішення про виділення коштів на ЗСУ, то голова громади може виділити ці кошти, проплатити їх, повідомивши про це військову адміністрацію. Там є перелік питань, на які можна виділити ці кошти. Закінчиться воєнний стан – протягом 30 днів закон перестає діяти.

ПРО КОЛЕКТОР У ЗОЛОТОНОШІ

Та ділянка, яка провалювалася, пройшла реконструкцію. До війни ми встигли замінити труби і колодязі. Також почали замінювати комунікації, які також у аварійному стані, але там не було небезпеки провалля.

Бордюри замінюються, асфальтування продовжується. Ділянка від заводу РМЗ до колишнього автовокзалу буде реконструйована.

Підрядник завершить роботи без додаткового фінансування. Матеріали всі закуплені, лишилося виконати роботи, на це не будемо брати додаткові гроші. Це елемент патріотизму від бізнесу, що займається ремонтом.

Фото з Фейсбуку

ПРО ГУМАНІТАРНУ ДОПОМОГУ І ЄДНАННЯ НАЦІЇ

Долучалися всі. І бабусі приносили консерви помідори-огірочки і великий бізнес: “Наша ряба”, “Надія”, “Кернел”, – всі допомагали, хто чим може.

Всім подяка. Це момент єднання, який зіграв велику роль на початку війни. Хтось споруджував блокпости, хтось гуманітаркою займався. Від маленької діти, яка малює на передову, до бабусі, яка готова останніми продуктами поділитися. Це єднання нації.

ПРО ЛЮДЕЙ, ЯКІ ПЕРЕЇХАЛИ ПРАЦЮВАТИ У ЗОЛОТОНОШУ

Переїзд великого бізнесу – поки на рівні розмов. Люди приїздили, вивчали майданчики.

Приватний бізнес: як приклад, чоловік випікає лаваш у Золотоноші. Це вже стало візитівкою Золотоноші. Сьогодні питають: чого ж не було Птаха на місці?

Приїхали лікарі. Поповнили кадрові резерви люди із Харкова, Краматорська, Слов’янська. Багато хто приїхав із обладнанням: офтальмологія, наприклад. Допомагаємо, щоб люди могли адаптуватися. Організували їм брейн-ринг, щоб люди розуміли, що після роботи у невеликому містечку вони можуть поспілкуватися. Це молоді люди, з дітьми, – це золотий запас країни, їх треба зберегти тут, щоб не було думки поїхати до Польщі чи Німеччини.

Долучайся до телеграм-каналу “Шо там у Черкасах?”. Оперативно повідомляємо про повітряні тривоги і першими повідомимо про нашу перемогу