“За сімейною медициною – майбутнє!”, – Олександр Прокопчук

5 травня Золотоніський центр первинної медико-санітарної допомоги відсвяткував своє 6-річчя з дня створення. Лише протягом останнього року до складу Золотоніської первинки увійшли амбулаторії та фельдшерсько-акушерські пункти 3 сусідніх громад – Піщанської, Новодмитрівської та Вознесенської. Тож нині Центр первинної медицини складається із 14 амбулаторії та 25 ФАПів, у яких медичні послуги надають 6 педіатрів, 19 лікарів загальної сімейної практики, 4 терапевти та 1 лікар-інтерн. Директора Золотоніського центру ПМСД Олександр Прокопчук пояснив журналістам видання Золотоноша.City, що наразі укладено 45 тисяч декларацій з мешканцями міста і району.

— У Золотоноші працює 4 амбулаторії, – розповідає медик. – Кожна з них цьогоріч омолодилася за рахунок прибулих молодих спеціалістів. «Наймолодша» – амбулаторія №1, що знаходиться на вул. Шевченка,32. У ній лише завідуюча Олена Мазур вийшла з юного віку, а так і Сергій Подолинний, і Галат, і Паляниченко – усі до 30 років. 

  

Серед досягнень, які здобули останнім часом, – оновили комп’ютерну базу робочих місць, створили логотип закладу, візитівки, працює паліативна бригада, для діяльності якої придбали необхідне майно, організували виїзні прийоми сімейних лікарів для обслуговування сільського населення, створили «групу рівних» серед лікарів сімейної практики, на базі амбулаторії №3 облаштували сучасну реєстратуру та актовий зал для загальних зібрань та прийому гостей, зібрали 2 сумки невідкладної допомоги на базі адмінцентру, для кожної амбулаторії придбали 2-3 мобільні телефони тощо.

 Як каже Олександр Прокопчук, для їхнього колективу немає нездоланних цілей. Якщо не вдається реалізувати задумане з першого разу, то роблять другу-третю спробу.

Наразі найбільшою проблемою для керівника є подолати скутість підлеглих, їхнє шаблонне стереотипне мислення.

— У нас дуже багато спільного із нашими сусідами з Канева, де Центр очолює Наталія Горьова. Ми з Черкащини, кількість обслуговуючого населення – однакова. Хоча проблеми різні: у нас побутові, у них – кадрові. Але вони змогли створити єдину опорну амбулаторію, побувавши у якій забуваєш, що це в Україні, – ділиться Олександр Прокопчук.

У ближній перспективі керівника облаштувати кабінет матері і дитини в амбулаторії №2, а також організувати навігаційну систему для зручності пацієнтів, щоби відвідувач зайшов і відразу зорієнтувався, де і що розташоване у закладі, де і який лікар веде прийом, у яку зміну, як звати його медсестру, хто замінює лікаря, який перебуває у відпустці чи на лікарняному. Ці здавалося б елементарні речі знімуть багато організаційних нюансів і полегшать роботу, у першу чергу реєстраторів, а потім уже і всього колективу.

Відвідини Центру ПМСД у Вознесенську, який у 2020 році визнаний кращим в Україні (Канівський тоді здобув 2-е місце), стали поворотними у рішенні Олександра Прокопчука подати пакет документів для участі у конкурсі на посаду директора Центру.

Фото: з архіву "Златокраю"

— Мені подобається цей проєкт, подобається будувати систему. Я вірю в сімейну медицину і твердо переконаний, що 80% медичних послуг повинен надавати сімейний лікар, тобто 4 із 5 пацієнтів повинні отримувати вичерпне лікування на первинному рівні, – переконаний директор Золотоніського центру. – Мрію, щоб у Золотоніський центр медико-санітарної допомоги приїздили керівники кращих профільних закладів для обміну досвідом. Переконаний, що наша первинка буде №1 в Україні, хоча нам для цього треба ще добре потрудитися.

Читайте також: У громадах Золотоніщини розпочали роботу пункти видачі медичної гуманітарної допомоги