Жителі Благодатного долучаються до розбудови села

У селі Благодатне повсякчас відбувається спрямована на розвиток рідного краю активність: то встановлення спортивних локацій, то загальні толоки, то закладання дитячих майданчиків, то зведення фортифікаційних споруд в умовах війни тощо. Вся Золотоніська громада завжди була взірцевою у поняттях дружності та єдності, проте приклад Благодатного вартий окремої уваги.

Як розповів виданню Золотоноша.City староста села Дмитро Шевченко, щоб залучати до допомоги у громадських проєктах підприємців та сільськогосподарських виробників, з ними заключають соціальні угоди.

— Це добровільна річ, кожен бере у ній участь відповідно до своїх можливостей, – говорить Дмитро Володимирович. – Люди бачать, що все це робиться для розвитку села, його інфраструктури, тож розуміють – всі ми займаємося однією спільною справою. Багато однодумців, саме тому ми знаходимо такий значний відгук від наших мешканців.

У соціальній угоді заздалегідь вказується сума, яку протягом року може надати той чи інший підприємець на розвиток села. Відповідно, насамперед вона залежить від доходів, обороту тощо. Проте ця система розрахована не на отримання фінансових внесків напряму, а на максимальне використання послуг та доступного підприємцю інвентаря.

Читайте також: У Благодатному створили місцеву пожежну охорону

— Наприклад, якийсь магазин у рахунок цієї угоди може надати цемент, шурупи, цвяхи, інструмент та таке інше. А водночас те ж сільськогосподарське товариство допомагає технікою – завантажити і привезти пісок, вирівняти якусь ділянку і всяке таке. Таким чином, ми якнайбільше намагаємося залучити саме наявні ресурси, – пояснює староста.

Нещодавно встановлений майданчик у Благодатному, із залученням згаданих у тексті ресурсівНещодавно встановлений майданчик у Благодатному, із залученням згаданих у тексті ресурсів

Як зазначає Дмитро Володимирович, так чи інакше, з усіма підприємцями Благодатного підтримується зв’язок. Хтось готовий допомогти більше, хтось менше, а також потенціал усі мають різний.

Щодо звичайних мешканців справи складаються подібним чином – хто може, той долучається, коли виникає така потреба. Так, скажімо, на початку повномасштабного вторгнення росії, зі слів Дмитра Володимировича, телефон не замовкав – всі цікавилися, яким чином можна допомогти і що потрібно робити.

Читайте також: Вихідні з користю: старости Золотоніської громади навчалися у Чернігові

— Наразі ми намагається активно залучати людей до повернення на робочі місця, аби вони підіймали економіку, а також заробляли кошти собі на життя. Тож хто працює – таких людей намагаємося не відволікати, – розповідає староста. – А загалом – даємо клич і люди у більшості своїй намагаються приєднуватися.

Так, до слова, ті ж патрульні формування для контролю за порядком у комендантську годину, організувалися саме з місцевих добровольців. Вони виконують три важливі функції: підтримання порядку, запобігання мародерству і також аби показувати селянам, що завжди є ті, до кого можна звернутися у разі потреби. Для патрульних придбали корпоративні мобільні, на які мешканці можуть телефонувати у разі виявлення потенційних нічних порушників: людей напідпитку, яким кортить блукати у комендантську годину, чи просто підозрілих осіб побіля оселі тощо.

Такі нічні блукачі за порушення порядку згодом залучаються до громадських робіт на благо села.

Читайте також: Другий інтерактивний спортмайданчик відкрили у Золотоніській громаді [ФОТО]

— Також наші місцеві хлопці подалися у волонтерство, – зазначає Дмитро Шевченко. – Вони вже втретє поїхали на Чернігівщину з продуктами. Ми регулярно збираємо гуманітарну допомогу у сільській раді, систематично ці хлопці відвідують Золотоношу, Черкаси, шукають підприємців, готових допомагати провіантом та іншими предметами першої необхідності для постраждалих під час окупації регіонів. Дуже ініціативна група, – зауважив Дмитро Володимирович. – Завжди приємно, що є такий відгук від односельчан, які не лише розвивають Благодатне, а й без абияких розмів кидаються на допомогу іншим.