Золотоніські лісівники активно працюють над вирощуванням посадкового матеріалу

У Ліплявському лісорозсаднику висіяли лісове насіння. Золотоніські лісівники, аби підготуватися до наступної лісокультурної кампанії 2023, вже зараз активно працюють над вирощуванням посадкового матеріалу.

Наразі в Золотоніському лісгоспі завершили процес висівання попередньо зібраного лісового насіння на базовому лісорозсаднику Ліплявського лісництва. Загалом висіяно 750 кг жолудя , 62 кг насіння сосни звичайної, 15 кг ¬– абрикоси, 2,5 кг – яблуні на загальній площі 1,4 га. Посіви сосни звичайної займають найбільшу площу – 1,1 га, адже саме ця порода є основною лісоутворюючою для цього регіону.

Важливу роль у вирощуванні сіянців відіграють своєчасні догляди, як ручні, так і механізовані. Тож аби згодом отримати якісні сіянці для лісокультурних потреб, золотоніські лісівники проводитимуть всі необхідні заходи.

Крім того, для забезпечення посадматеріалу оптимальною кількістю вологи тут використовують систему крапельного поливу, яка дозволяє зволожувати грунт у засушливі періоди та забезпечує ріст рослин.

Читайте також: Золотоніські лісівники підтримали гуманітарною допомогою колег із Запоріжжя

Наразі весняні лісокультурні роботи у Золотоніському лісгоспі завершені. Створення лісових культур було здійснено на площі понад 27 га, доповнення лісових культур провели на площі – 150 га.