Аграрії Золотоніщини посіяли вже близько 90% ярої пшениці та ярого ячменю

Більше 40 діб триває кривава жорстока війна з рашизмом. Але маємо ще один не менш важливий фронт, він називається Посівна-2022. І очевидно, що вона цього року буде найскладнішою за всю історію незалежної України, її можна порівняти хіба що з посівними під час Другої світової. Про це йдеться у повідомленні Золотоніської районної військової адміністрації.

Згідно із ним, у Золотоніському районі, на щастя, ця компанія розпочалася вчасно. Всі сільськогосподарські підприємства, не зважаючи на труднощі, заздалегідь підготували техніку та паливно – мастильні матеріали до сівби ранніх зернових, зернобобових та технічних культур. Роботи розпочато з підкормки озимих та закриття вологи. За оперативними даними, в районі посів озимих культур на зерно під урожай 2022 року проведено на площі 22694 га, зокрема озимої пшениці – 16800 га, озимого ячменю – 4100 га, жита – 98 га, озимого ріпаку – 1696 га.

Станом на 4 квітня 2022 року аграріями Золотоніщини посіяно вже близько 90% ярої пшениці та ярого ячменю відповідно до прогнозу. Голови громад усіляко сприяють діяльності виробників: з метою безперервного процесу посівної узгоджуються питання з блокпостами про безперешкодне пересування сільськогосподарської техніки у будь-яку пору доби.

У поточному році підприємствам радять орієнтуватись насамперед на внутрішній ринок та його потреби; це варто робити і для продовольчої безпеки країни, і для забезпечення можливості продажу вирощеного врожаю. Внутрішній ринок помірно цікавиться продовольчою пшеницею, гречкою, вівсом, просом, житом, горохом, ячменем, соняшником.

– То ж, дорогі земляки, повноцінне життя країни треба продовжувати, навіть незважаючи на військову агресію. Наша Перемога має бути з власним хлібом, – резюмується у повідомленні.