“Повна маячня”, – реакція політиків Черкащини щодо заяви окупантів про “дружні стосунки”

Днями представники російського міноборони провели брифінг, на якому заявили, нібито жителі 12 областей України хочуть добрих стосунків із країною-агресором. Серед цих областей представниками окупантів була названа і Черкаська.

Останні вибори на Черкащині відбулися 31 жовтня на 197 виборчому окрузі. Тож, редакція Zmi.ck.ua вирішила поцікавитися у головних дійових осіб крайнього виборчого процесу в області, як вони ставляться до подібної заяви агресора.

Ще декілька місяців тому між ними та їхніми політичними силами точилася запекла боротьба за мандат депутата Верховної Ради. Розголос був на всю Україну. А вже сьогодні кожен з них виконує різні ролі, проте ціль одна – спільна Перемога.

Віталій Войцехівський, нині народний депутат України:

“Насправді, такі заяви – це повна маячня. Черкащина – це патріотичний край. Іншого просто бути не може.  Сьогодні Черкащина, як і Херсон, і Суми, і Харків – одна патріотична родина. Всі об’єднані єдиною метою – перемогти. Команда нардепів, в якій я працюю, теж кожен займається не лише законотворчістю, а й допомогою постраждалим.

Родина моя вся тут, на Черкащині, їхати нікуди не збираємось. Хтось із родини на передовій, хтось тушить пожежі, хтось волонтерить, адже спокійно сидіти на місці в цей час не можливо. Громадські приймальні народного депутата теж адаптувалися до умов воєнного часу і активно допомагають не лише виборцям округу, а й кожному українцю. А взагалі пропоную детально поговорити про це після спільної Перемоги”.

Владислав Голуб, нині волонтер

“Пішли вони нахуй! Можна навіть не запікувати мою відповідь! Більше мені немає чого додати.

Наразі я знаходжуся у Києві, живу практично у машині. Займаюся гуманітарною допомогою. Багато про це розповідати не хочу, переконаний, що кожен зараз робить те, що може заради Перемоги над окупантом.

Дружину із чотирма маленькими дітьми я вивіз ще 21 лютого, бо знав, що має розпочатися війна – 24 чи 25 лютого. Міг залишитися за кордоном із сім’ю, але 22 лютого свідомо повернувся в Україну”.

Андрій Іллєнко, нині доброволець:

“Це просто анекдот, адже Черкащина суперпатріотична область. Я чітко знаю настрої, з багатьма людьми з області на постійному зв’язку. Черкаська область сьогодні виконує роль міцного тилу для ЗСУ. Я дуже хочу, щоб Черкащина цим міцним тилом і залишилася. Зараз дуже серйозний патріотичний підйом у людей. Деякі люди, від яких я навіть не чекав, враз зайняли проукраїнську позицію. Тому тут окупантам точно не раді.

Я наразі знаходжуся у місті Києві в лавах київського добровольчого формування “Свободи”, яке було утворено з перших днів масштабної війни росії проти України.  Цей підрозділ виконує різноманітні завдання на околицях Києва, так і за межами. Cитуація у столиці складна, але ні про яке оточення не йде мова взагалі. Київ тримається. Люди налаштовані дуже серйозно захищати свою землю. Україна єдина як ніколи”.

Роман Сущенко, нині координатор (а також заступник голови облради): 

“Повна нісенітниця. Ставлюся до цього як до чергового фейку. Кожен подібний фейк, кожна російська ракета, бомба, снаряд, міна, куля по нашим дітям, людям, селам, містам, по суверенітету України наближають кульмінацію маніакальної, людожерської і кривавої авантюри Путіна. Росія рухається до повної поразки в Україні.

Війна мене застала у Черкасах. Тут я перебуваю і донині.  З початком бойових дій одразу включився в організацію та формування системи національного спротиву.

Особисто зайнявся координацією роботи між депутатським корпусом, волонтерами, підприємцями, фермерами та військовою адміністрацією. З перших днів налагоджено виробництво фортифікаційних перешкод, зведення оборонних споруд та укріплень для ускладнення ймовірного просування окупаційних колон.

Разом з колегами депутатами і волонтерами, підприємцями розпочався серійний випуск військової амуніції для ЗСУ та сил Територіальної оборони. Створено сталу систему забезпечення продовольством її підрозділів, правоохоронців та військової адміністрації.

З першого дня агресії у місті працюють волонтерські центри допомоги армії та людям, які вимушено залишили зруйновані домівки. Разом здійснюємо формування та доставку вантажів предметів першої необхідності, їжі та медикаментів, координацію гуманітарної допомоги фронтовим областям – Сумській, Донецькій, Києву.

Днями розпочав листування з відомою у Франції благодійної неприбутковою організацією Secours populaire français (Народна поміч), щоб налагодити систему сталого постачання гуманітарних вантажів у Черкаси та область. Попередньо ми домовилися про відправку допомоги на кордон з Польщею та Румунією, зараз прораховуємо логістику”.