Ірина Тернова » Вірте у наші Збройні сили! Консолідуйтеся!

Шановні жителі Золотоніщини!

Не буду говорити багато і довго. Скажу основне.

– 24 лютого о 5-й годині ранку Росія розпочала війну проти України. Наші міста обстрілюють. Під ворожий вогонь і ракети потрапили Київ, Маріуполь, Дніпро, Харків та інші населені пункти;

– президент Володимир Зеленський оголосив про введення воєнного стану;

– стосовно Черкащини. У Смілі, у районі «Загребля» обстріляли військову частину. В Умані після обстрілу російськими терористами снаряд влучив у центр міста. Голова Черкаської ОДА Олександр Скічко повідомив про евакуацію містян.

– ситуація у Золотоніському районі спокійна і контрольована. Повідомлень про обстріли не надходило.

Дорогі мої земляки!

Ворогу потрібні наші страх і паніка. Не допускайте хаосу у своїх оселях і у своїх головах. Наша людська свідомість блокує розуміння того, що почалася війна. Це природно, бо у найгірше важко повірити.  Проте це потрібно усвідомити, бо така реальність.

Війна – це справа військових. Наша армія сильна і готова. Вона дає російським терористам гідну відсіч. Палають ворожі танки, падають ворожі літаки. Що ж вимагається від цивільного населення:

– зберігати спокій;

– працювати і сплачувати податки;

– підставити плече військовим, допомагати армії;

– як керівник районного штабу територіальної оборони, закликаю усіх, хто вміє і готовий тримати у руках зброю, долучатися до лав Збройних сил України;

– резервістам, яких викликає територіальний центр комплектування, з’явитися до комісарів;

– у кожній громаді району у найкоротші терміни створять загони, які допомагатимуть підтримувати порядок у наших селах. Це питання – на контролі старост і сільських рад, районної влади.

Що робити зараз?

– не вірити фейкам в інтернеті. Довіряйте офіційним джерелам інформації.

– залишайтеся вдома, підготуйте захисні укриття (погреби, льохи). Якщо почуєте звуки вибухів – негайно телефонуйте 102.

– звертайте увагу на незнайомих людей, які з’являються у ваших селах. Пам’ятайте: в українських воїнів – синьо-жовті шеврони на формі, такі ж кольори – і на техніці. НІЯКИХ ІНШИХ ЕМБЛЕМ НЕМАЄ! Звертайте увагу на підозрілих осіб, у яких на рукавах – червоні стрічки. Це російські бойовики або їхні найманці.

– у разі обстрілу – ляжте під укриття, біля паркану чи бордюру і прикрийте голову руками, не підходьте до вікон.

– донорів запрошують здати кров для наших воїнів. Це можна зробити у медичних установах району. До речі, багатопрофільна лікарня розгорнула додаткові ліжка. Наша медицина готова рятувати людей навіть за найгірших обставин.

Підсумую: стратегічні об’єкти, які розташовані у Золотоніському районі, і які, імовірно, планує знищити ворог – під надійним захистом. Будьте уважними! Будьте зібраними! Перегляньте запас ліків. І вірте у наші Збройні сили! Консолідуйтеся! Разом ми переможемо!

Слава Україні! Слава нашій армії!

Ми інформуватимемо вас щодо розвитку подій.

Ірина ТЕРНОВА,

голова Золотоніської районної державної адміністрації, керівник районного штабу територіальної оборони