В Ужгороді планують перейменувати вулицю на честь Народного художника України родом із Золотоноші

В Ужгороді відбудуться громадські слухання щодо перейменування частини вулиці Михайла Лермонтова на вулицю В’ячеслава Приходька, котрі відбудуться відбудуться 23 лютого. Про це інформує тамтешнє управління містобудування та архітектури.

Графік і живописець Приходько В’ячеслав Опанасович (1940–2011) – народився у Золотоноша. Лауреат Закарпатської обласної премії ім. Йосифа Бокшая та Альберта Ерделі (1997). Народний художник України (2004). Закінчив Ужгородське державне художньо-промислове училище (1959), Львівський державний інститут прикладного і декоративного мистецтва (1965). Із 1965 року брав участь у міських, обласних, всеукраїнських, всесоюзних і міжнародних виставках. Член НСХУ (1973). Проводив персональні виставки в Україні, Німеччині, Словаччині, Угорщині.

Його твори зберігаються у Закарпатському обласному художньому музеї ім. Йосифа Бокшая, Дирекції виставок НСХУ, Дирекції художніх виставок Міністерства культури України та інших музейних і приватних зібраннях.

В’ячеслав Приходько працював у різних жанрах мистецтва. Вагомими є його здобутки в галузі графіки. Упродовж 20 років друкувався на сторінках преси як художник-карикатурист.

Особливих успіхів В.О.Приходько досяг у станковому живописі. Продовжуючи лінію розвитку традиційного закарпатського живопису, органічно вписуючись у контекст локальної художньої культури, В’ячеслав Приходько був водночас яскравою і самобутньою мистецькою постаттю зі своїм особистісним світобаченням, своєю творчою концепцією. Він знайшов органічну творчим ідеалам зображувальну лексику.