“Натхнення, почерпнуте з природи”: історія золотоніського лісівника Анатолія Богданова

Часом буває так, що доля людини прописана ще змалечку. І в дитинстві можна розгледіти схильності чи то усвідомлення свого майбутнього. Не важливо, якими стежками йти, головне, що попереду чекає єдиний і вірний життєвий шлях.

Так впевнено крокує по життю інженер з охорони і захисту лісу Золотоніського лісгоспу Анатолій Богданов. Все його дитинство пройшло в приміському лісі, де ще хлопчаком він катався на лижах та санчатах, де з друзями на вогні смажили сало. Ще тоді дитину вабила природа. Велич лісу ніби зачаровувала малого хлопчака і він щоразу повертався до нього.

Після закінчення школи вступив у школу майстрів сільського будівництва. Згодом проходив службу на Північному Кавказі в місті Майкоп. З 1982 року життя знову повернуло Анатолія Миколайовича до лісу – почав навчатися у Лубенському  лісовому  технікумі. Під час навчання проходив виробничу практику в Карельських лісах у складі лісовпорядної експедиції, яка тривала пів року. Ця експедиція запам’яталась йому на все життя.

«Острови незайманого карельського лісу, багатство живописної дикої природи – ведмеді, лосі, глухарі, лохина, брусниця, журавлина… все це не просто вразило, а надихнуло на все життя», – ділиться спогадами Анатолій Богданов.

Після навчання в технікумі, який він закінчив з червоним дипломом, за розподілом був направлений до Новоселівського лісництва Ніжинського лісгоспзагу на посаду дільничного лісотехніка. Одночасно вступив до Брянського технологічного інституту на лісогосподарський факультет.

У 1987 році Анатолій Миколайович повернувся до рідного краю – Золотоноші та почав працювати майстром цеху білого лозоплетіння Вільхівського лісництва Золотоніського лісгоспзагу. Займався організацією виробництва корзин, віників, меблів, штахетів. Колектив цеху на той час налічував 30 осіб.

«З часом збільшили асортимент продукції, для цього їздили до Корсуня, Ковеля та Чернігова, де переймали досвід з виготовлення меблів із лози – це і столи, і стільці, і кашпо, етажерки. Продукція користувалась великим попитом, навіть відправляли за межі України. Разом з цим розвивалась первинна переробка деревини на підприємстві – погонажні вироби, брус, дошка вікна, двері», – розповідає Анатолій Миколайович.

У своїй роботі чоловік завжди брав приклад і навчався у старших, відомих на Черкащині лісівників – Івана Захарченка, Анатолія Карпука, Віталія Пустовіта, Миколи Собченка, Володимира Ткаченка. Досвід колег наклав позитивний слід, тож трудовий шлях Анатолія Миколайовича був цікавим та різноплановим. Тривалий час він очолював профспілкову організацію ДП «Золотоніський лісгосп». В області відомий, як один із суддів змагань звалювальників лісу. Допомагав організовувати виробництво репелентів (хімічних речовин, які відлякують комах, кліщів, гризунів, птахів), яке на той час було єдиним в Україні. Обіймав посаду інженера із переробки деревини. Нині працює інженером охорони і захисту лісу Золотоніського лісгоспу.

Анатолій Миколайович прекрасний  чоловік і батько двох дітей – дочки Яни та сина Миколи, щасливий дідусь маленької онучки Лізи. Поза роботою він активно відпочиває – любить долати разом із сином дніпровські заплави на каяку. А ще він чудово малює та робить для онучки екоіграшки з дерева. Вдома, на присадибній ділянці,  крім городини вирощує плодові дерева, кущі, плекає невеличкий розарій.

«Анатолій Миколайович – професіонал своєї справи, розумний та всебічно розвинений, з величезним досвідом та ще більшим добрим серцем. Він має неабияку повагу серед колег, які знають, що завжди можуть розраховувати на його допомогу та підтримку», – говорить директор Золотоніського лісгоспу Микола Бас.

Коли людина черпає натхнення у природи, то вона – щаслива, – так вважає Анатолій Миколайович. І додає, що в житті варто ще з дитинства відчувати свій вірний життєвий шлях та впевнено рухатися ним. Саме тоді справа, якою займаєшся, буде приносити душевний спокій, задоволення та натхнення на нові звершення.

Олена Лістрова
газета “Природа і суспільство”

Черкаське обласне управління
лісового та мисливського господарства