Моменти історії: Благодатне, 1951-й рік [ВІДЕО]

Справжній історичний відеоскарб оприлюднив днями Іван Гусак у соціальній мережі Facebook. Мова йде про пропагандистський сюжет, датований 1951 роком, котрий описує спортивне життя колгоспу імені Чапаєва у нинішньому Благодатному. Село, що нині входить до Золотоніської громади, на той час, як і Золотоніщина в цілому, належало ще до Полтавської області.

Опускаючи відверту сталінську постановку деяких кадрів, таки можемо насолодитися краєвидами Благодатного 70-річної давнини, тамтешнім стадіоном, а також безпосередньо жителями цього села.

До речі, саме на цьому стадіоні, одразу після відкриття, 26 липня 1936 року відбулася історична подія. Команда колгоспу стала першою в історії футболу СРСР сільською командою, що узяла участь у розіграші кубка тієї країни з футболу. Жереб відправив сюди команду московського металургійного заводу «Серп і Молот». Майбутньою зустріччю з московськими робітниками жило все село. Центральна преса також приділяла достатньо уваги цій грі. Зрозуміло, що футболісти Чапаєвки не могли чинити хоч якийсь опір майстрам з Москви.