Золотоніські лісівники разом із громадою висаджували ліс

У Вільхівському лісництві Золотоніського лісгоспу відбулася акція «Створюємо ліси разом». У заході взяли участь староста села Вільхи Новодмитрівської ОТГ Ольга Катрецька, староста села Коробівка Золотоніської ОТГ Сергій  Кожем‘яко, апарат Золотоніського лісгоспу на чолі з директором Миколою Басом. Спільними зусиллями було висаджено ­5,3 тисячі сіянців сосни звичайної та 1,37 тисяч сіянців берези повислої на площі 1 га.

Директор лісгоспу Микола Бас привітав учасників, коротко розповів гостям заходу про роботу лісівників та особливості цьогорічної лісокультурної кампанії.

Для більшості присутніх створення лісових культур справа добре знайома. Тож прослухавши обов’язковий інструктаж всі дружньо взялися до роботи. Вже за кілька годин злагодженої праці ще одна ділянка Золотоніщини поповнилася молодими насадженнями.

«Створення лісових культур важлива та відповідальна справа. Наразі ми вже створили лісові культури на загальній площі 35 га. Загалом цього року заплановано відтворення лісів на площі 53,6 га. Всі ділянки заліснюються посадковим матеріалом, вирощеним на лісових розсадниках підприємства. Безпосередньо перед висаджуванням в грунт всі сіянці обов’язково обробляються суперабсорбентами», – відзначає директор Золотоніського лісгоспу Микола Бас.

Для учасників акції це була гарна можливість відчути свою причетність до величної справи – створення лісу власними руками, а для лісівників – це одна з нагод продемонструвати особливості своєї роботи.

Висадження лісів на цій акції не закінчується, адже про свої наміри днями оголосили активісти золотоніської громадської ініціативи “Чистий ліс”. Свої традиційні акції з висадження лісу вони продовжать і цього року. Здійснюватимуть це за підтримки місцевого осередку ВО “Черкащани”. Головна мета – не просто допомога природному середовищу громади, а виховна. В першу чергу – надати корисну науку дітям і організувати інтерактивне сімейне дозвілля для золотонісців.