У Благодатному планують створення Центру безпеки громадян

У селі Золотоніської громади планують втілити у життя унікальну ініціативу − Центр безпеки громадян. Такий задум прагне втілити в життя староста села Благодатне Дмитро Шевченко та його команда. Ідея полягає в тому, щоб в одному місці зосередити кілька життєво необхідних послуг для населення. Про це інформує видання Золотоноша.City.

У Благодатному є будівля, що розділена на три бокси. У кожному з них можна розмістити пункт «швидкої допомоги», поліцейський пост і пожежну бригаду. Тобто, створити центр безпеки громадян, який обслуговуватиме не тільки Благодатне, а й навколишні села.

− Така концепція виникла під час зустрічі з небайдужим мешканцем нашого села Андрієм Даником. Наразі він займає посаду начальника управління ДСНС України у Черкаській області. Такі центри безпеки дуже розвинені у Польщі та Німеччині. Якщо і нам вдасться створити подібний осередок, де працюватимуть добровольці: мобільна бригада лікарів, черговий поліцейський і добровільна пожежна бригада, то люди знатимуть, куди можна звернутися за допомогою в екстрених випадках. Можливо, варто перейняти досвід Польщі, де понад століття діють бригади добровольців, кількість учасників яких значно перевищує склад державних протипожежних та рятувальних служб. Завдяки їм час реагування на екстрену ситуацію не перевищує 15 хвилин. Головне – мотивувати мешканців села ставати добровольцями, − вважає Дмитро Шевченко.

У Центрі обладнають кімнати відпочинку для тих, хто там працюватиме. Задум втілюватимуть за рахунок місцевих надходжень, також звертатимуться з проханням до голови Черкаської ОДА щодо фінансування з обласного бюджету. За попередніми розрахунками, на цей проєкт треба близько 2,5 млн гривень.

За словами старости, щодо добровільної бригади рятувальників, Андрій Даник пообіцяв допомогти з навчанням. Планують також передати з управління ДСНС пожежний автомобіль з відвалом для снігу, який використовуватимуть взимку для розчищення вулиць. Влітку його можна буде задіяти під час жнив, коли це необхідно. Адже у спекотну пору бувають загорання, які потрібно швидко локалізувати.

Читайте також: Творча молодь започатковує артпростір у Золотоноші